Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik a gombát?

Miért nem szeretik a gombát?

Figyelt kérdés
Az íze, állaga, vagy miért nem?
2014. jan. 7. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem. Mások meg a kolbászt vagy épp a párizsit, mások a körtét vagy a málnát nem szeretik... más az ízlésünk.


Én személy szerint imádom, de a családom váltig állítja, hogy az állaga ÉS az íze nem jó, igaz, meg nem kóstolták. De bizonyosan rossz az íze, ha ránézésre úgy gondolják :D

2014. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De nem értem.. Szerintem tök jó illata van, a kinézetén meg mit nem szeretnek?:D


Mondjuk én imádom a gombát, de egy nagy kérdőjel a fejemben, hogy miért utálja annyi ember

2014. jan. 7. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom úgy ahogy van, de a gyerekeim nem eszik..ők az állagát nem szeretik.
2014. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam barátnöje a szagától hányingert kap.

A vejem meg az állagát nem bírja, az ételben lehet, csak ne kerüljön egy darab sem a szájába.

Van, aki szereti, van, aki nem. Sok más egyéb élelmiszerrel is igy vannak sokan.

2014. jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Szerintem egyébként benne van az is, hogy sajnos a magyar "gombakultúra" kimerül az üzletekben a csiperkében, néha esetleg laskában.


Németországban, ahol élek sokkal népszerűbb a gomba, és nagyon sokféle erdei gombát is lehet frissen kapni, amelyeknek persze karakteresebb, jobb íze van. Pl. a rókagomba nagyon népszerű. Igaz, itt meg is tudják fizetni. Otthon sajnos úgy vannak vele, hogy ha a gombának 1000ft kilója, akkor inkább húst vesznek belőle, mert a legtöbb ember önállóan főételnek el sem tudja képzelni a gombát, maximum húsba tömik vagy rántottába teszik. Na meg eleve általában sokan csak valóban gumis konzervgombát vesznek, de az nem jut el hozzájuk, hogy ezt elkészítés előtt meg kell pirítani kicsit, hogy valóban gombaállaga legyen, ne csak egy gumilapra hasonlítson.


Szóval inkább egy összetett probléma ez, melynek részei a minőségi zöldségekre/gyümölcsökre/gombára költendő pénz hiánya ("minek költsek ennyit egy nyomorult zöldségre" hozzáállás); valamint a gomba megfelelő elkészítésének nem ismerete is.

2014. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem: de 12évesen a szomszédban megkináltak rántott gombával ,földes íze volt ,és mivel bevettem a számba megkellett ennem ,és nem csak azt hanem még másik 2db ami a tányéromon volt : Valószinűleg nem volt rendesen megtisztitva : Azóta semmit nem tudok megenni amiben van gomba.
2014. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nálam is kimerül csiperkékben meg laskában, mégsem unom évek óta.


Gomba nálam csak magában, hússal együtt például nem szeretem:D A hús meg a gomba együtt nem jó szerintem.

2014. jan. 7. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is imádjuk minden formában, erdei gombát is szoktunk kapni, rendkívül ízletes.

De tágabb családomban pl van, aki rosszul lesz a gondolatától is, így, ha ők jönnek hozzánk, akkor még véletlenül sem kerül semmibe sem.

Sokféle ételt készítek gombából, szerintem nagyon finom, de tiszteletben tartom, ha valakinek nem a kedvence, vagy éppenséggel utálja.

2014. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Mit nem lehet azon erteni, hogy valakinek egy kaja nem jon be??

Te mindent megeszel amit eled raknak akarmi is az???

2014. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Látod, Te magad sem feltétel nélkül szereted. Magad írod, hogy hússal NEM JÓ, pedig sokaknak meg együtt is finom.Nem lehet kategórikusan semmit sem kijelenteni valamiről, hogy szerintünk jó vagy rossz, mert másnak lehet, hogy éppen az a kedvence.

Tényleg kár erről vitát kezdeményezni, mert az ízlés nem vitatéma, mondták ezt már anno a rómaiak is...

2014. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!