Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem bírom a nyers húst, ezen...

Nem bírom a nyers húst, ezen lehet valahogy segíteni?

Figyelt kérdés
Undorodom tőle, hányingerem támad és kavarog a gyomrom, ha meg kell fognom. Főleg ha vér is van rajta, akkor szinte rá se bírok nézni. Mindig ilyen voltam, már egész kicsi koromban is, de mégis muszáj elég gyakran húshoz nyúlkálnom, mert anyám nem hiszi el, hogy tényleg rosszul vagyok tőle, szerinte csak azért mondogatom ezt, mert lusta vagyok segíteni neki a főzésben (pedig bármi mást, amire megkér, szó nélkül megcsinálok). Egyébként a hús ízét se szeretem annyira, de ha nagyon muszáj, megeszem. El lehet valahogy érni, hogy ne legyek rosszul ennyire a nyers hústól?
2014. febr. 28. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
süsd meg.
2014. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

Meg lehet szokni. MINDENT meg lehet szokni.

A kórboncnokok is szoktak ebédelni egy jól végzett délelőtti boncolgatás után...

Ehhez képest egy darab marhahús szerintem könnyen megszokható.

2014. febr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is ilyen voltam sokáig, gyerekkoromtól kezdve! ki se mentem a szobából ha tudtam, hogy hús van az asztalon. már messziről megéreztem a szagát! most 30 vagyok, van egy gyerekem is, muszáj volt megszoknom, le kell küzdened valahogy! hozzáteszem, most is undorítónak találom, de most más a hozáállásom!
2014. febr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, kb. 8-10 éves koromtól rendszeresen segítek itthon a főzésben. Hetente minimum egyszer húsételt csinálunk, de inkább kétszer. Az normális, hogy ennyi idő alatt nem szoktam meg?
2014. febr. 28. 23:11
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is meg lehet szokni, csak kell hozzá egy határozott ok. Mert ha úgy vagy vele, hogy anyukád úgyis megcsinálja helyetted és nem muszáj megcsinálnod, akkor nem is vagy rákényszerülve. De ha neked kéne, mert mondjuk magadnak főzöl, akkor lehet rá tudnád venni magad.


Más story, de hasonlóan megszokás kérdése Pl. én a pókoktól undorodom. Nem betegesen, mint sokan, csak egyszerűen rettegek tőlük, még úgyis ha elpusztult. Az a sok gusztustalan láb. De egyetemre járok olyan szakra, ahol rendesen etanolba áztatott pókokat kellett fogdosnunk, mikroszkópba nézni stb. Nagyon nehezen vettem magam rá, de muszáj volt, hisz anélkül nem tudtam volna berendszerezni, megbuktam volna aztán lőttek nekem

2014. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Muszáj erőt venned magadon és legyőznöd az undort. Gondolj arra, hogy az csak egy darab hús, ami nem romlott, nem büdös, nem koszos, nem fog ártani ha hozzáérsz. Csak addig marad nyers, míg sütőbe nem küldöd.

Tudom egyébként milyen lehet az érzés, én a mosogatással vagyok így. Egyszerűen undorodom az ételmaradékok, zsíros edények és a mosogatószag gondolatától. Sajnos mégis muszáj megcsinálni, nem kereshetek kibúvót. Ilyenkor arra összpontosítok, hogy ez is csak addig marad így, míg a meleg víz és a mosogatószer nem kerül rájuk :)

2014. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Meglehet szokni,persze belsőséget én se taperolnék,nem is lennék hentes,de otthoni vacsi,ebédre csirke stb az még szerintem nem probléma,főleg hogy majdnem kész állapotban vesszük a húst,nem ott helyen vágják le (már akinél persze)
2014. márc. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Magamnak sose csinálok húst, mint írtam, nem szeretem az ízét sem. De egyébként babákkal dolgozom, és pl. gond nélkül kiszedem alóluk a kakit, meg már volt olyan, hogy lehányt egy baba, meg ilyesmi, attól semmi bajom, csak a hústól. Folyton az van bennem, hogy ez most egy halott állat, és ettől nem tudok elvonatkoztatni. Ha épp alapból is rosszul vagyok, és mondom anyának, hogy most tényleg nagyon nem szeretném megfogni a húst, akkor el vagyok hordva utolsó lusta szemét dögnek, tehát inkább megfogom, hogy ne kelljen ezt hallgatnom.
2014. márc. 1. 10:44
 9/10 anonim válasza:

Ne próbáld és ne si akard megszokni!

Én régen szerettem a húst majd elkezdett bennem kialakulni egy dolog, először csak odafigyeltem arra hogy miből mennyit eszem, aztán hirtelen azon kaptam fel a fejem, hogy undorodom a hústól és ez egyébként így is van rendjén. A hús fogyasztása nem egészséges, nem a testnek, annak nagyon is jó, a léleknek árt, mármint olyan értelemben, hogy sokkal inkább földivé tesznek a megölt lény rezgései, mintha mondjuk gyümölcsöt zöldséget ennél egyszóval könnyű ételeket. A tojás is ilyen, sőt még rosszabb. Próbált már bárki tojás nélkül sütni főzni? Csak mert én igan és sokkal jobb az íze is ugyan úgy összeállnak a dolgok mivel a liszt 10+%-a fehérja és az ragad mint állat simán vízzel is.


A lényeg annyi, hogy ha már húst nem eszel érdemes bele menni mélyebben a dolgokba és a rezgésekbe. Például hogy a fluor semmire nem jó és mégis mindenbe beleteszik az ivvíztől a fogrémig, a cukor is szinte mérgező, hát még olyan mennyiségben ahogy fogyasztjuk. A levegő tele van nehézfémmel ami szintén lerakódik a szervezet finom azaz érzékeny részein. A tobozmirigy nem működik az emberekben hála ezeknek és sok más érdekes szerv sem többek között az agy nagy része sem.


Most még az a különc aki ilyenekről beszél, de aki ezt olvassa az figyeljen a saját testének a jeleire és legyen értelme saját magának és nem másoknak élni!

2014. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Shai-Hulud ***** válasza:

"földivé tesznek a megölt lény rezgései,"

Hát persze. Meg a szférák zenéje is közrejátszik.


" a liszt 10+%-a fehérja és az ragad mint állat simán vízzel is. "

Így is van. Csiriznek hívják ezt a ragasztót, suszterok (cipőkészítő éss -javító kisiparosok) szokták használni.


" A tobozmirigy nem működik az emberekben hála ezeknek és sok más érdekes szerv sem többek között az agy nagy része sem."

Beszélj csak a saját nevedben. Az én agyam még működik, erre bizonyíték, hogy folyamatosan röhögök az ezoterikus marhaságaidon.


Az ember MINDENEVŐ. Ebbe pedig a hús is beletartozik.

2014. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!