Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha méz kerül a pálinkába...

Ha méz kerül a pálinkába utána hűtve tárolandó, meg tud romlani együtt?

Figyelt kérdés
házi főzésű pálinkáról van szó, tudom hogy lehet szobahőmérsékleten is tárolni (ha vétek is) nem lesz baja viszont egy hete kb került bele 1-1,5 kiskanál méz és pár szem mazsola. néhány nap letelte után egy este 2deci elfogyasztása után másnap egész napos hasmenést produkált..ennek nem kéne nem? nem tudok mire gondolni csak amiatt volt de hülyeség az a gondolat hogy a benne lévő méz romlott volna meg és az okozta? a mazsola is rendben volt elvileg maga a pálinka pedig egy vidéki kis főzdéből került ide azt sem mondanám veszélyesnek
2014. ápr. 11. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A méz és a mazsola szobahőmérsékleten sem romlik meg!

A hasmenést más is okozhatta!

2014. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
például?
2014. ápr. 11. 16:39
 3/5 A kérdező kommentje:
ja félreértettem azt hittem az itallal kapcsolatban más
2014. ápr. 11. 16:39
 4/5 Józsi21 ***** válasza:

A hasmenésedet biztos hogy más okozta.Viszont a pálinka nem volt karcos,mellékízű?Pálinka készítésénél az alábbi "törvények"betartandók:

1.csak azonos hőfokon keverünk,ízesítünk,hígítunk

2.a keveréskor a belekeverendő anyagot lassan fokozatosan adjuk hozzá

3.a keverés után a pálinkát 3/4-ig töltött,parafadugóval lezárt ÜVEGBEN sötét hűvös helyen minimum 1.5 hónapig pihentetjük.

Tehát nem másnap kóstolgatjuk:-)

Javaslom próbáld ki,nagy meglepetésben lesz része!

Bocs a beleugatásért

2014. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Józsi21 ***** válasza:
jav:Nem pár nap múlva kóstolgatjuk
2014. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!