Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagy hagymaevő vagyok, de...

Nagy hagymaevő vagyok, de rendszeresen rágózom is, ha tehetem fogat is mosok + szájvizezek. Sokszor erre nincs lehetőség. Mit tegyek a szájszag ellen?

Figyelt kérdés

Hagyma alatt minden félét, kivéve fokhagymát! értek. Azt csak akkor fogyasztok, ha tudom, hogy 2 napig ne kell emberek közé mennem.

De lila - , vörös - , zöld - , póré - , új - és medvehagymát rendszeresen eszek, szinte el se tudom képzelni úgy egy szendvicsemet, hogy ne lenne benne hagyma, vagy egy leves vagy más ételt, hogy ne hagymával készíteném el.


Csak nagyon félek, hogy érződik a leheletemen, ezért szinte állandóan rágózom, ha otthon eszem, utána fogat mosok, szájvízzel öblögetek stb.


A kérdés: van ezen kívül valami, ami esetleg elnyomná a hagyma leheletet? Tudtok valami praktikát, italt, fűszert amitől kevésbé érződne rajtam, hogy hagymát ettem?


Előre is köszi a válaszokat.



2014. ápr. 14. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon kedves barátaid vannak, mert hiába rágózol, mosol fogat, szájvizezel a hagymaszag akkor is ott van a leheletedben. Mivel egészen a gyomorból jön fel.

Azt mondják érdemes citromot inni, az semlegesíti a szagot.

De jó az is ha petrezselymet vagy mentalevelet rágsz.

Állítólag egy korcs vodka is megszünteti.

2014. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
na most jót nevettem. Mert korcsot írtam korty helyett. Bocsika..:)
2014. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Jól csinálod azt, amit csinálsz:) Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit gondol. Lényeg az egészség.
2014. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Joci_27 ***** válasza:
69%
A hagyma a természet ajándéka :) Én is nagyon szeretem, és persze egészséges is, szóval szerintem ne izgasd magad emiatt, ha szereted, akkor egyed, úgyis egyszer élünk! Amúgy én ha este hagymát ettem, és utána fogat mosok este is meg reggel is, akkor másnap már nem nagyon érezni. Mondjuk napközben, munkahelyen nem nagyon eszek nyers hagymát, de otthon gyakran.
2014. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szoktasd rá a környezeted a hagyma evésre és így nem kell mit szégyelned
2014. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!