Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ehető így a sonka?

Ehető így a sonka?

Figyelt kérdés
Nemrég egyik rokonéknál disznóölés volt. A combjait megfüstölték egyben. Mi egy ilyen egész ccombot kaptunk ajándékba. Hétfőn este jöttünk haza, akkor betettem a hütőbe (nem mélyhütőbe, simába). Most ki akartam venni, hogy egyek belőle, és látom, hogy fehér 1,5-2cm-es kukacok mászkálnak rajta. Beköpte a légy vagy mi? Elég undorító, de meg lehet ezt még enni tisztítás után, vagy kuka az egész úgy ahogy van?
2014. ápr. 23. 16:45
 1/8 anonim válasza:
72%
Kuka az egész. Beköpték a legyek.
2014. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
fffffffffff nem tudnék belőle enni :(
2014. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Én kidobnám, undorodnék tőle és utána a hűtőt is pakold ki és jól mosd át ecetes vízzel.
2014. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
A kukacok általában csak a csont körül vannak. Vágd fel, akkor meglátod, hogy a csonttól távoli részeken, a húson is vannak-e kukacok? Ha nincs, akkor ehető. Megfőzve biztosan jó még.
2014. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:
93%

Ezzel bizony a bundás kutya jár jól. Beköpte a légy, és szépen kikeltek a lárvák. Kuka!

Ilyentájt már nagyon vigyázni kell a húsokra, szalonnákra a feldolgozás, sózás során, mert a "metál légynek" fene jó orra van.

Faragcsálni, mosogatni, háááát...

2014. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Most én leszek a kisördög. Egy egész sonka olyan drága, hogy csak ugy nem adják ajándékba. Azt már ott beköpték a legyek, igy megkaptátok Ti. Két nap alatt hütőben nem történik ilyesmi, csak ha már ott is benne volt. Gondolom megjelent egy két kukac, aztán gyorsan tuladtak rajta.
2014. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon sajnáltam, merthát igencsak jó csemege, és nagyon drága lenne ha meg kellene venni. De tegnap kidobtam úgy ahogy volt. Én sem tudtam volna belőle enni anélkül, hogy ne végig a kukacokon járt volna az eszem. Így jártam. Köszönöm, mindenkinek nyomtam egy zöld pacsit.
2014. ápr. 24. 08:24
 8/8 anonim válasza:
Van még belőle?
2017. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!