Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket lehetne vinni...

Milyen ételeket lehetne vinni Olaszországba hat napra?

Figyelt kérdés
Nem fogunk kapni enni, és a legtöbb dolgot itthon beszereznénk. Milyen instant dolgokat lehet venni a leves- és krumplipüré poron kívül amihez nem kell sok hozzávaló?

2014. ápr. 27. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Fasirt

zsirban lesütött húsok

sonka

májkrémek

2014. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Olaszországban is van élelmiszerbolt és étterem.
2014. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
meg 27 helyett 4 % áfa van az élelmiszereken, olcsóbban kijöttök, ha ott veszed meg a cuccot és még cipekedni se kell
2014. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Indulnak a magyarok vilagot latni..
2014. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Utolso, ezen jot nevettem, nekem is ez jutott eszembe.:)))))))

Ugye

2014. ápr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. nem tudjuk miért megy Olaszországba. Lehet, hogy nem nyaralni, hanem valami más miatt és nem akar sem étterembe menni, sem vásárolgatni.

2. itt Olaszországban drágábbak az élelmiszerek, főleg, ha magyar forintról váltott euróban akar valaki vásárolni.

3. az ÁFA nem 4% (kivétel tej és kenyér), hanem 22%. De ez mindegy is.


Én is csak olyan dolgot hoznék, ami nem romlandó, és szinte azonnal ehető.

2014. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Osztálykirándulásra megyek és azt mondták minél több ételt vigyünk, mert ahogy az utolsó válaszoló is mondta, kint drágább az élelmiszer.

Mindenképp gyorsan elkészíthető ételre gondoltam, mert általában este tíz körül fogunk visszaérni a szállásra.

2014. ápr. 29. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem drágább az élelmiszer kint. Ahogy már írták, 22% az adó rá, tehát eleve ebből adódóan is olcsóbb. Valamint nincsenek rajta mindenféle különadók (chipsadó és társai), mint otthon. Harmadrészt pedig Magyarországon tényleg csak az olcsóbb, ami sparbudget meg tesco gazdaságos kb. Mivel a termékek jó 70%-a ezen kívül az EU-ból vagy más országokból importált...
2014. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy igazad van és nem drágább...

Ma vettem 6 tojást, fél kiló száraztésztát, 10 deka reszelt juhsajtot, 2 almát és 10 deka szalonnát, 10 deka kommersz ementáli sajtot.

Teszem hozzá, ezek közül egyik sem különleges termék, csak amolyan hétköznapi ennivaló. (Nem mentem be egyetlen szakboltba se, se gyümölcsöshöz, se henteshez. Ott drágább)

Mindezért fizettem egy normál Sparban 12,02 eurót. Mai közép árfolyammal (!!!) számítva 3695 Ft. Szerintem sok. Még itteni fizetéssel is.

Magyarországon ez mennyibe kerül? (tudom, hogy ott is horror árak vannak,főleg magyar pénztárcához.)

2014. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!