Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit szoktatok vásárlásnál...

Mit szoktatok vásárlásnál megnézni a csomagoláson? Mi az, mait ha tartalmaz meg se veszítek az adott terméket?

Figyelt kérdés
Szeretnék picit tudatosabban vásárolni, s ezekre is figyelni, de hiába olvasom el, azt se tudom mit jelent rajta ez meg az.. Szeretném tudni mi az, ami egészségtelen s abszolút nem szabadna élelmiszernek tartalmaznia.

2014. máj. 29. 19:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Javítva: nem mait, hanem, amit :)
2014. máj. 29. 19:28
 2/7 anonim ***** válasza:

Cukrot, glükóz/dextróz szirupot. Nyilván mindenki mást néz. Van aki sose fogyasztana édesítőszert, engem nem zavar. Ha a kenyérben színezék van, azt se veszem meg. Diétás cuccot nem veszek ha fruktózzal készül. Tojásból a mélyalmosat veszem. Tejből csak a "hagyományosat", ami már nem is mindenhol kapható, ESL nekem nem ízlik. Ételízesítőből az ízfokozó nélkülit.


De egyik se 100%-ig kizáró ok, ha épp olyanom van csinálok egy kis karamellát :); ha olyan boltban járok ahol csak az van, akkor megveszem a sima tojást meg az ESL tejet; évente egyszer, nyaraláskor meg a zacskós levest.

2014. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nalam ezek az osszetevok, ami kizarja a vasarlast:

natrium-glutamat, aszpartam, szukraloz, es az etelszinezok szeles skalaja


de hiába olvasom el, azt se tudom mit jelent rajta ez meg az - nem is fogod, ha nem olvasol utana. En napokat toltottem a web bujasaval es (foleg) angol oldalakat olvastam a fenti osszetevok kulonbozo hatasairol. Meg most is neha talalkozom vmi kimondhatatlan nevu izevel, akkor azutan nyomozok egy kicsit, elolvasom a pro/contra oldalakat es eldontom magamnak, hogy maradhat, vagy ez is a "tilto" listamra kerul.


Persze ha vendegsegben megkinalnak vmivel, nem fogom vallatni a haziasszonyt, hgy mit csempeszett a kajaba, de a nagybevasarlaskor ugyelek arra, hogy a fentiek ne keruljenek a kosarba.

2014. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerű. Ha van csomagolása, szinte 100%, hogy nem veszem meg. Szinte esélytelen, hogy ne kössek bele valamibe. Kizáró ok a glutén, a laktóz, a szója, a glükóz-fruktóz szirup, a hidrogénezett növényi zsiradékok, az édesítőszerek, lehetőleg cukor se legyen benne... :D Natrium-glutamát, természetesen, úgyhogy a sima bolti fűszerkeverékek sem játszanak.


Inkább alapanyagokat veszek, zöldség, gyümölcs, tojás (csak háztól s lehetőleg ismerjem a tyúkokat, bár a tojás minősége nekem el szokta árulni, hogyan tarthatják őket), olajos mag, innentől már nem halok éhen.

2014. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én tuti nem veszem meg, amiben cukor helyett, aszpartám, xilit, sztevia, és más hasonló édesítőszer van, mert rém gejl ízük van.
2014. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. voltam. No igen, az édesítőszereket kifeledtem (ha már kell valami édesítő valamibe, az legyen cukor, havi 1-2 alkalommal icipici mennyiségben azért kibírom :D). Főleg az aszpartám ízétől mászok a falra, de a többit sem szeretem. A xillit finom szőlőcukorízű, de az túl drága ahhoz, hogy nagy eséllyel legyen egy cuccban, az eritrittel sincs bajom, az összes többivel igen (a stevia különösen borzalmas ízű nekem, de mással keverve bizonyos ételekben elmegy). Egészségtelennek nem tartom ez utóbbi hármat, főleg amekkora mennyiségben én eszem :D Xillit speciel van a fogkrémemben.
2014. máj. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ha túl mű, akkor nagyba elkerülöm.. pl nátrium és sok színezék stb. kristálycukor is kőolajból van, meg minden.. így cukorrépát használok.
2015. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!