Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy jobb kezes...

Hogy lehet az hogy jobb kezes vagyok és a kés valahogy jobban áll a kezembe mint jobb kézbe a villa pedig a jobbkezembe. Tudom hogy illetlenség, de igy kényelmesebb nekem. Valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne illetlenség? A balkezesek is így használják.


Én meg másként fogom a villát mint a többség, mert nekem úgy kényelmes (mert kevesebbet kell forgatni). Nem ügy.

2014. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobb kezes vagyok: A kést a BAL kezemben, a villát a jobb kezemben tartom. :D Anyukám, és anyukám tesója, is így tartja, fogalmunk sincs miért, de a másikkal úgy eszek mitn egy 5 éves.
2014. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jobbkezes vagyok, a villát-kést is "jól" fogom (persze semmi baj sincs a másikkal sem), viszont pl. ha levest eszem, akkor a kanál a bal kezemben van. Ha fagyit kanalazok, akkor is.

Bal kézzel tudok csak üvegfedőt lecsavarni, ha söprök, akkor a bal kezem van alul (ez állítólag furcsa, de nem tudom, miért).


Főzésnél váltogatom, hogy melyik kezemmel kavarom az ételt, viszont pl. tojást felverni jobban tudok jobb kézzel. (Ami alapból normális, mivel jobbkezes vagyok.)


Írni mindkét kézzel tudok.


Magyarul: nem vagyunk egyformák, és tök mindegy, mit melyik kezeddel csinálsz, minden normális. Nem illetlenség tehát, ahogy eszel!

2014. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig bal kezes vagyok, és a kést és villát úgy fogom mint a jobbkezesek nagytöbbsége. A villa a bal kézben,a kés a jobban.Az ollót is a jobb kezemben fogom, bal kézzel nem is tudok nyírni vele. Hamár az előző írta a seprűt...nekem meg a jobb kezem van alul. Az előző írása alapján ez sem vall a bal kezesekre.
2014. jún. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm h megosztottatok velem a kezes ügyeiteket :D csak anyukam mindig ki van akadva ha meglatja a kest a balkezemb, es leszol. Ezrt gondoltam h illetlenseg :)
2014. jún. 18. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!