Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Diétázok! Milyen étel receptek...

Diétázok! Milyen étel recepteket tudtok ajánlani az alább felsorolt tiltott hozzávalók nélkül?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egy betegség miatt diétáznom kell. Szerencsére nem olyan szigorú a diéta, mert van egy pár finom étel, amit megenged, de sajnos ezeket már annyira meguntam, hogy szinte utálom, hányok tőlük! A diéta 6 hónapig tart, és már 4 hónapja csinálom. Ezeket nem ehetem:

- olaj

- tejtermék

- olajos magvak

- gyümölcs (kivéve grapefruit és citrom)

- cukor

- méz

- kenyér, zsemle, kifli, stb... (pirítva viszont ehetem)

- krumpli


Amit ehetek:

Többnyire minden, ami nincs a fenti listán (mindenféle hús, akárhogyan elkészítve, zöldségek [kivéve krumpli], kenyérfélék megpirítva, zsír, tojás, stb...


A betegségem miatt fontos, hogy sok zsírt és zöldséget egyek. Ha bármilyen ételt tudtok ajánlani, vagy receptet linkelni, nagyon megköszönném, mert már nem bírom tovább ezt a diétát...


2010. jan. 10. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Zöldségeket megpárolsz, leturmixolsz, kevés zöldfűszerrel kicsit "megbolondítod", pirítósra kenve finom reggeli vagy vacsora lehet.

Csirkemellet csíkokra vágod, egy tűzálló tálba teszel egy sor karikára vágott hagymát, erre a csirkemellet, majd karikára vágott paradicsomot, paprikát, erre mehet rizs, majd kezded elölről. Ha tele a tál, önts rá kevés vizet vagy zöldségleves levét, mehet a sütőbe, isteni lesz!

Cézár saláta csirkével, receptet írd be a keresőbe, kidob egy csomót.

Ismered a zakuzkát? Erdélyi étel, szintén a kereső kidobja a receptet (ha ne, szólj és leírom), padlizsánból és paradicsomból, paprikából készül, nagyon finom.

Szeretjük a gombapörköltet, köretnek csinálj rizst.

Most hirtelen ez ugrott be, de majd még írok!

2010. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
érdekes betegséged lehet... szerintem szimplán finnyás vagy!
2010. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válasz(oka)t!


11:01-esnek: Ezen az oldalon a lap alján lévő diétát tartom: [link]


Amúgy colitisem van...

2010. jan. 11. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!