Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ma este berugtam mint a...

Ma este berugtam mint a beton. Holnap reggel mehetek az autóval?

Figyelt kérdés
muszáj menjek...

2014. júl. 31. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát

0,1 ezrelék egy óra alatt


Általánosságban 0,1 ezrelékes véralkoholszintnél az alkohol egy óra alatt ürül ki a szervezetből - nőknél ez valamivel lassabban megy. Egyetlen korsó sör férfiak esetében körülbelül 0,16 ezrelékes, nőknél 0,2 ezrelékes véralkoholszintet jelent.


A testsúly és a nem mellett az sem mindegy, hogy kipihent vagy-e, ettél-e valamit alkoholfogyasztás előtt vagy közben. Ha üres a gyomrod, az alkohol gyorsabban szívódik fel a szervezetben.

2014. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alkohol tömege



1 dl sörben 4g

1 dl borban 8g

1 dl pezsgőben 8g

1 dl vermutban 13 g

1/2 dl tömény italban (konyak, pálinka, whisky stb.) 16 g

Mi a másnaposság?


A kiszámított lebomlási idő eltelte után csak abban az esetben szabad ismét járművet vezetni, ha a megivott alkoholmennyiség nem haladta meg az 50 grammot, mert ennél nagyobb mennyiségű elfogyasztott alkohol esetén általában jelentkeznek a "másnaposság" tünetei. Ilyenkor már nem mutatható ki alkohol a szervezetben, azonban az alkoholfogyasztás következtében károsult idegrendszer funkciók még nem álltak teljesen helyre. Szédülés, koncentrációs zavarok jelentkezhetnek, és sokkal hosszabb a reakcióidő. Még nem szabad vezetni!

2014. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Mehetsz! En beb*szva szoktam menni......! :)
2014. júl. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen problémád van akkor vegyél egy alkoholtesztert az jóval olcsóbb mint a bünti s a jogosítvány visszaszerzése.
2014. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van telefonra alkalmazás, beütöd hogy mennyit ittál, hány kiló vagy és kiadja hogy mikorra ürül ki. Szerintem netes alkalmazás is biztos van.
2014. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!