Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sok kérdés! Mi ehető egy...

Sok kérdés! Mi ehető egy Magyarországi élővilágban?

Figyelt kérdés

Természetesen úgy gondolom hogy nem mérgező!

Annyit tudok hogy a kalászosok kalászai, az összes madártojás, a kígyók ha jól tudom, mindegyik hal, egy néhány madár, a vágót ujjú páros ujjú patás állatok, sáska, szöcske, nagyon kevés béka!

Érdekelne hogy a gyíkok egyéb hüllőkből, sündisznó, rágcsálók (Egér, patkány, mókus), csiga, földigiliszta, ehető e?

Természetesen ha a túlélésről lesz szó akkor nem érdekli az embert hogy melyik védet vagy nem! Nem akarom végigkóstolni a táplálkozási láncot de jó poén tábori bulikon felsorolni mi ehető és mi nem! :D



2014. okt. 5. 16:20
 1/10 anonim válasza:
100%
rákok,egér,giliszta,csiga,sün,gyíkok,madarak,
2014. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Egyszer mindent meglehet enni... Egyszer...
2014. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
arkusz! A második sorom az volt hogy: Természetesen úgy gondolom hogy nem mérgező! Miért jössz nekem az egyszer dunáddal megint? Érdekelne olyan is amit nem soroltam fel!
2014. okt. 5. 16:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem ismered nagyanyamat, nem mergezo osszetevokbol foz, de a vegeredmeny az katasztrofalis...o mondja mindig hogy egyszer meg lehet enni
2014. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kezdem érteni hogy értetted! Úgy hogy megeszed de többet nem kérsz belőle!
2014. okt. 5. 17:45
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Pontosan
2014. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És a növények hol maradnak? Azok is az élővilághoz tartoznak. Egyébként lehetetlen felsorolni melyik ehető és mi nem, annyiféle van. Ehető pl. a rózsafélék (kökény, málna, szamóca, vadalma, vadkörte) gyümölcsei, homoktövis termése, a húsos som, sulyom, szelídgesztenye, mogyoró etc.
2014. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze nem árt ha ismerünk pár ehető növényt! Ismerem is úgy a 20%-át az összesnek!

Megtudtam hogy a sün az cig*ánycsemege.

Elég jól haladok hogy megtanuljak túlélni egy erdőben való eltévedést! Telefon, gps, és internet nélkül!

2014. okt. 5. 18:43
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Amikor dédapáméknak nem volt mit enni sündisznót fogtak és azt főzték meg.
2014. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sütni könnyebb! :D
2014. okt. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!