Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ez mennyire lesz ehető szerint...

Ez mennyire lesz ehető szerintetek? Erre gondoltam, hogy:? Sose csináltam még ilyet, finom lehet?

Figyelt kérdés

Egy fél kilós mexikói keveréket teszek egy nagy serpenyőbe. Előtte a serpenyőt kivajazom, majd csak erre kerül rá a zöldség. 10 db tojást felverek, ebbe teszek egy kis sót is. Majd elkezdem párolni a zöldségeket(kb 20 perc) és ráöntöm a felvert tojásokat. Egy kis petrezselymet szórok a tetejére és így sütöm még 20 percig.

Ha kész a tetejére vágok sonka szeletek és mikor kihűlt megpróbálom szeletekre vágni.


2014. okt. 13. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon finom lesz! A tojásba tehetsz egy kis tejszínt is, attól csak még jobb lehet! :)
2014. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ötlet kiváló, de van egy kérdésem: miért a kész, tojásos zöldségre teszed a sonkát? Nem furcsa, hogy az nyers? Tudod szeletelni?
2014. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én gyakran csinálok ilyet :), jénaiban a sütőben. Igaz nem mexikói keverékkel, de az mindegy. 10 tojás kicsit sok rá, és tényleg adhatsz hozzá pl tejfölt. A zöldség közé meg aprított sonkát, virslit, a tetejére akár sajtot. Ha túl kevés a tojás akkor nem lehet szeletelni.
2014. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit fura, hogy 20 percig akarod sütni a tojást. Szerintem totál kiszáradna annyi idő alatt.
2014. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Elösöz süsd meg a soknkaszeleteket.


2. A kivajazott serpenyöben párold meg a zöldségeket.


3. Tedd hozzá a sonkadarabokat öntsd rá a tojásokat és süsd még pár percig (NEM 20!!), amíg a tojások megkötnek.

2014. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös, pomtosan azon akadtam fel én is, hogy 20percet már elszenvedet a kaja maj utánna megint 20.

Szerintem az egész folyamat 15-20 perc.

2014. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam ilyen zöldséges rántottát csinálni, én nagyon szeretem.
2014. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sonkát tényleg először süsd, abban süljön az utána következő keverék. A tojás az még alacsony hőmérsékleten, lefedve is max 8 perc alatt sül meg.
2014. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Akkor nem fogom 20 percig sütni, azt hittem, hogy több kell neki, hogy a sárgája se maradjon nyers.

A sonka az szeletelt csirkemell sonka, ha azt sütöm nem fog így összemenni/megégni?


A tejfölt azt a mexikói keverékre oszlassam el vagy a felvert tojásba keverjem?


3-an eszünk belőle, azért kell a 10 db tojás:)

2014. okt. 13. 19:07
 10/10 anonim ***** válasza:
őőő, bárhogy is csinálod a tojást, hasznos cél, hogy akár a sárgája, akár összekevert állapotban a rántotta kicsit folyós maradjon...de egyébként ez simán egy zöldséges rántotta...szerintem zöldség nélkül jobb, szerintem a rántottába jobb a gomba, a sonka, a sajt vagy a hagyma.
2014. okt. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!