Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megéri olajos magvakat termesz...

Megéri olajos magvakat termeszteni? A dión, a mandulán, a török mogyorón kívül megterem még valami Magyarországon?

Figyelt kérdés
Gondolkozom, hogy diplomaosztómra összegyűjtök egy kis pénzt(mivel ezzel fog kapcsolódni a foglalkozásom) és veszek egy hektár földet, szerintetek egy hektáron hány kg héj nélküli termés teremhet meg úgy átlagosan?
2014. okt. 19. 20:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
+ tökmag :)
2014. okt. 19. 20:27
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Tökmag a legjövedelmezőbb, de az összes többire kb. 10 évet kell várni, hogy teremjen normálisan :D.
2014. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És a napraforgómag?
2014. okt. 19. 20:35
 4/21 anonim ***** válasza:
Amerikai mogyorót is termesztettek az alföldön, 80-as években voltak, akik csinálták nagyban.
2014. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Persze az nem éri meg annyira. a törökmogyoró gyorsan terem, a mandula meg azért éri meg, mert nincsenek kártevői, permetezni sem kell, metszeni se. Én még javasolnék szederlugasokat, az már következő évben terem, és szerintem azt is jó áron el lehet adni.
2014. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Napraforgó az már teljesen más. Az jövedelmező, olaj mindig kell. Viszont, ez most jó, hogy te eldöntöd, hogy termeszteni fogsz itt mindent, de arra is gondolj, ez mégis mennyibe kerül. Alaptőkének kb. 10 millió forint kell, hogy tudd fizetni a munkálatokat. És ez még csak a tőke. Amire ebből haszon lesz, az sok év. Mezőgazdaságnál csak hosszútávú befektetés van, rövidtávon szinte esélytelen, hogy legyen bevétel. Gondoltam ezt leírom, nehogy esetleg belebukj ebbe.
2014. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, fogjunk össze aztán termesszünk közösen makadámia diót! :DDDDD
2014. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Az amerikai mogyoró nem olajos mag, hanem hüvelyes, legalábbis én úgy tudom, hogy azonos a földi mogyoróval, de annak megtévesztő a neve. Igazából eredetileg a mandulabokrok ihlettek meg még anno, a család tele van kertészekkel, ők mondták, hogy 4 év múlva hoz először termést, és én mindenképpen hosszú távra terveznék, így ez nem gond, emellett lenne állásom egy cégnél, ez kiegészítés lenne.
2014. okt. 19. 21:15
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nyugodtan. Először én inkább földdel kezdenék, napraforgó, kukorica. Aztán jöhetnek a fák, majd a szőlő, legvégül a mérhetetlen gazdagság az EU-s támogatásokból :D.
2014. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hahaha :) Bárcsak ilyen egyszerű lenne. Mondjuk írtátok, hogy a mandulával nem nagyon kell foglalkozni, csak leszedni. Akkor pár év elteltével már tényleg nincs dolgod csak felkapni a támogatást és eladni a mandulát. Bizots nem ilyen egyszerű, sajnos. :) De én tényleg a termesztéssel szeretnék foglalkozni. Kár, hogy kesudiót nem lehet Magyarországon. Pedig valósággal függő vagyok...
2014. okt. 19. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!