Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kókuszolaj, olíva olaj,...

Kókuszolaj, olíva olaj, gesztenyeliszt, teljes kiőrlésű lisztek stb. mennyi többletet jelentenek havonta?

Figyelt kérdés

Ezek az élelmiszerek és társaik, amelyekre azt mondják egészséges mennyi többlet költséget jelentenek havonta? A kókuszolaj és a gesztenyeliszt pl. a paleo étrendben vannak jelen. Ezek viszont drágábbak, mint hagyományos társaik. A teljes kiőrlésű liszt pl. kb. duplája a finomlisztnek.

Szóval összességében akik ilyen étrendeket / étrendet követnek kb. mennyit költenek havonta ételre 1 főre?



2014. okt. 28. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Kókuszolajat egyszer vettem, de nekem annyira nem jött be, maradok a zsírnál. A liszt azért nem akkora kiadás, mert amúgy is inkább kerülök minden lisztes ételt (zablisztet használok, kb heti 1/4 kilót, az 125Ft). A heti egy sütibe belemegy 3-400Ft-nyi dió/mogyoró meg kb 150Ftnyi kókusz. Ennél sokkal nagyobb extra költség szerintem hogy a krumpli/rizs az egyik legolcsóbb kaja, helyette zöldségköretet csinálunk, rengeteg tojás fogy, meg azért hús is van majdnem minden nap. Nem tudnám megsaccolni hogy fejenként ez mennyi. Sok.
2014. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem nem kell ilyeneket enni. Attól, hogy paleo-boltban lehet őket kapni, nem jelenti, hogy enélkül nem lehet paleózni. Ha zsírt árulna a paleoboltos meg belsőséget, amire igazán szükség van az egészséghez, bezárhatná a boltját. Arról nem is beszélve, hogy a kókuszzsír és a maglisztek nem is egészségesek.
2014. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem olcsók, de ha csak akkora mennyiségben fogyasztod őket, amekkorába egy átlagos paleo élelmi piramis tartalmazza, nem nagy tétel. Kókuszolaj kb. mangalica árban van lassan.


#2 mesélj, miért is nem egészségesek? :)

2014. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!