Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kész lehet már mostanra a bor?

Kész lehet már mostanra a bor?

Figyelt kérdés
édesapám minden évben készít bort, most is volt annyi szőlője hogy egy kisebb hordónyi bora összejött. sajna nem értek hozzá, nem emlékszem már mikor préseltük, szeptember vagy október hónapban (és nem is akarom ezt feszegetni mert egyáltalán nem tolerálják hogy bármennyit is igyak belőle de úgy érzem nem károsítom meg őket ha kiveszik belőle egyszer egy üvegnyit kb.) most hétvégén ő is elkezdte iszogatni de nem tudom hogy korai ez még vagy már kész lehet? ma megejtettem én is, nem tűnik zavarosnak, kész lehet vagy még várni kellett volna vele?
2014. nov. 25. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
akár kész is lehet már
2014. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zolidobos ***** válasza:
100%
Optimális esetben a zajos erjedés egy hét alatt megtörténik. Ha ekkor lefejtjük a bort, és "sorsára hagyjuk", két hét alatt ihatóra tisztul. Ha Deritonos derítéssel az akciót meggyorsítjuk (csak fizikai beavatkozás!) még hamarabb. Természetesen ez még nem a "beállt" érett bor, de aki szereti a friss, üde borokat, jószívvel fogyaszthatja.
2014. nov. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen, kész lehet, ha az erjedés rendben ment.


Nem édesapádat károsítod meg a borral, hanem magadat, ezt sose feledd!

2014. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!