Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit ihatnék kávé helyett?

Mit ihatnék kávé helyett?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kávét, de csak az íze miatt iszom, napi több bögrével, tejjel készítve. Szeretnék leállni róla, de kellene valami helyette, amit iszogathatnék. A zöld teát, fekete teát, gyümölcs teákat nem szeretem. Kakaót sem akarok, mert a tejről is le szeretnék mondani a kávéval együtt. Milyen más lehetőség van? Nem kell koffein tartalom.

2014. dec. 10. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
gabonakávé
2014. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sima víz, ízesített víz, zöldség illetve gyümölcs levek.

Én most így télen este szoktam inni egy fél pohár savanyú káposzta levet, finom nagyon.

2014. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Cikória kávé. Amúgy miért akarsz leszokni róla, azért mert soknak tartod a koffeintartalmát?
2014. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
bort
2014. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sima vizet azt iszok, de az alap. Gyümölcslevet itthon nem tudok csinálni (csak narancsot) a boltit meg nem tartom igazi gyümölcslének, nem szeretem. Alkoholt szintén nem akarok inni. Gabonakávét meg cikóriát már próbáltam, borzalmas ízűek.

Azért szeretnék leszokni mert nem tartom egészségesnek egyrészt a koffein miatt (intenzíven sportolok és ezért nem hiszem hogy jót tesz) másrészt tejjel meg cukorral, vagy édesítővel iszom amik szintén nem jók. Ezek nélkül meg nem bírom meginni. Úgy néz ki nem nagyon tudom mivel helyettesíteni:( De köszi a tippeket.

2014. dec. 10. 21:55
 6/13 anonim ***** válasza:
vannak koffeinmentes kávék. ugyan olyan az ízük, csak nincs benne koffein. a másik ötlet, hogy próbáld ki a kávé ízű fehérjeport(ez egy kicsit drágább mulatság)
2014. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csinálj zöld turmixot. Jó ízű, és nagyon egészséges. Priviben küldöm a receptet, ha érdekel.
2014. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pffff, ez jó, én is küzdök ilyesmivel. Bár én ha nagyon akarom, akkor puszta önuralommal le tudok mondani róla. Engem családtagom szoktatott rá sajnos, mindig kínálgatott, jól rászoktam, főleg, hogy az illatát addig is szerettem...


Én szeretem a teákat, de az nálam nem pótolja.. (igaz híg teákat iszom.) Tejes cuccokat meg nem szeretem... :)


Ilyesmiket szoktam csinálni:

-1 kávénál többet azért semmiképp.

-Azt az 1 kávé is legyen kicsike, kis csészébe kell tenni! Ha nagy a csésze, vízzel hígítani... :)

-És amit helyette iszom: forró csoki! Persze vízzel, nem tejjel.

-Néha pedig szójatejeket iszok, de az jó drága. Persze ez más, mint a kávé, de elég jellegzetes teli íze van, pont olyan nasiital nekem, mint a kávé. :)

2014. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Édesanyám most próbál leszokni a kávéról. Ő úgy csinálja, hogy fokozatosan egyre kevesebb koffeintartalmú kávéra cseréli amit iszik. Szerintem nem feltétlenül kell más itallal pótolnod a kávét. Legfeljebb kicsivel több vizet iszol meg egy nap.
2014. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jártam hasonló cipőben..

Nekem a Nescafé koffeinmentes változata jött be. A tej helyett szója vagy rizs, mandulatej lehet alternatíva (tudom drága de pl. a Metroban olcsóbb sokkal) vagy a laktózmentes változat.

Esetleg ha a tej témánál az állati származással van gond, akkor lehet kapni növényi tejszínt. Habtejszínt is és szójatejszínt is. (ezek kb. 300 Ft-ba kerülnek)

Az édesítést meg a legjobb a Stevia termékeivel pótolni.

2014. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!