Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért baj ha valaki válogatós...

Miért baj ha valaki válogatós a kajában?

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla hogy nekem nem ízlik a sajt, barack, megy...

Itthon meg mindig mondják hogy ne válogassak.


2015. jan. 29. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Mert örülj hogy van mit enned, egyrészt.

Másrészt mások fáradtak, hogy te ehess, szóval illetlenség lefitymálni a munkájukat. Vendégségre ez hatványozottan igaz.

Ha megszorulsz az életben, nem lesz lehetőséged válogatni, de elég csak pl. egy iskolai táborra gondolni.


Szóval alapvetően edd meg amit eléd tesznek, de azért még lehetsz igényes a kajában: majd ha magadnak készíted, olyat eszel, amilyet szeretnél (és amilyet ki tudsz gazdálkodni).

2015. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De egyszerűen nem bírom lenyelni annyira rossz az íze.
2015. jan. 29. 22:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen "kis" dolgokban vagy válogatós (gyümölcs, sajt), akkor azokból max nem eszel. Az sem mindegy, hogy csak nem finom, vagy ehetetlenül rossz. Akkor viszont már gond van, ha egy főételt nem akarsz megenni és esetleg külön főznek rád (láttam ilyet) (több pénz és sok idő). Én akkor is eszek belőle valamennyit, ha nem szeretem.

Majd, ha magadról gondoskodsz, akkor azt eszel, amit akarsz.

2015. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hiszem, hogy nagy baj lenne, ha 3 ételt nem eszel meg.

Gondolom, szokott lenni többféle dolog is otthon.:)

2015. jan. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Azért baj, mert nem alkalmas az életre. Az ilyenek vérvonala gyakran kihal, génállományuk gyorsan kopik. De persze ez nem is meglepő, elég csak utána gondolni.
2015. jan. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, itt mindenki mindent megeszik? :D

Nyugodj meg ez tök normális. Ahogy írtál, arra tippelek, hogy fiatalabb vagy még... Nos én is válogatós voltam, de az ember ízlése változik, lehet később már több mindent meg szeretsz enni majd. :)

Arra figyelj csak, hogy minden tápanyagot bevigyél a szervezetedbe vitaminokat pl.

2015. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sok mindent nem szeretek.

Paprika, paradicsom(de paradicsomleves pl jó ), savanyú káposzta,borsóleves,sült tök, máj, velő, kolbász, sajt, bőr, pacal, spenót, karfiol, karalábé, zöldség, répa,

Magyarországon gyakori gyümölcsök felét meg se eszem.

Déligyümölcsök közül csak a banán és az ananász a jó.

És még biztos van pár dolog csak nem jut eszembe.

2015. jan. 30. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is válogatósak, de mivel van olyan főtt étel amit megesznek, van olyan gyümölcs és zöldség amit megesznek, így nem cirkuszolok miatta. Mivel én is válogatós kisgyerek voltam, így pont én nem panaszkodhatok. Van pár dolog, amit nem vagyok hajlandó megenni így sokkal toleránsabb vagyok másokkal is.


Nem tudom hány éves vagy, de nekem 20 éves korom után sokat változott az ízlésem, sokkal több dolgot megeszek, már csak pár dolog van amit nem vagyok hajlandó legyűrni a torkomon. lehet, hogy később neked is változik majd.


Egyébként megoldható, hogy az egész családnak jó legyen, pl. a paradicsomos húsgombócot mind szeretjük, de én fűszeresen, hagymával, oreganoval, a gyerekek meg csak a paradicsomszósszal. Egy fazékban megfőzöm a húsgombócokat, majd két serpenyőt teszek ki, az enyémbe teszek amit akarok, az övékbe meg a szokásos paradicsomszószt.

Én szeretem a ragulevest, ők nem. Megcsinálom a sima húslevest, kiszedek magamnak egy kis fazékba, felöntöm tejszínnel, teszek bele borsót meg tárkonyt és kész.

Aki akarja, megoldja. Igaz, általában van plusz egy serpenyő vagy fazék mosatlannak, de legalább nincs cirkusz a kaján. Nálunk annak idején majdnem minden étkezés alatt és után műsor volt, gyerekként számtalanszor ültem az asztalnál mert elhangzott hogy "addig innen fel nem állsz amíg meg nem eszed". Persze a vége az lett, hogy nem ettem meg, mert valaki a családból megszánt.

2015. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2015 óta még mindig nem nőttél fel?
2021. nov. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"addig innen fel nem állsz amíg meg nem eszed".


Nem is értem hogy ennek a mondatnak mi értelme van. Jó, azt még megértem ha valahol szegénység van, de a szülő csak nem akarhatja, hogy a gyereke gyomorrontást kapjon egy, általa utált ételtől.

2021. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!