Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kell kiejteni a "Tobleron...

Hogy kell kiejteni a "Toblerone" nevű csokit? Leírná valaki fonetikusan?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy ejtem, ahogy írva van.
2010. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tableróón.
2010. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
csak mert eredetileg svéd, vagy svájci, nem? és akkor nem lehet, h a végén az "one" tulajdonképpen az angol "egy"?
2010. febr. 10. 10:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Tobler család sikertörténete 1867-ben kezdődött egy berni csokoládéüzletben. A finomságok olyan jól fogytak, hogy a családfő és fiai 1899-ben saját csokoládéüzemet nyitottak. Azután 1908-ban megszületett a Toblerone, a név, amely Tobler, valamint a torrone (a mézes-mandulás nugát olasz kifejezése) szavak játékából lett összefűzve. A piramis alakú csokicsodának akkora sikere lett, hogy Toblerék 1909-ben már le is védették a márkát.


1920-ban a külcsín ugyan megváltozott, a sas helyét a Bern városának jelképeként is szolgáló medve alakja vette át a csomagoláson, a belbecs azonban érintetlen maradt. A sas aztán 10 évvel később újra visszatért, mivel a svájci hatóságok megtiltották, hogy az ország jelképeit különböző termékek csomagolásain tüntessék fel.


A hatvanas évek forradalmi hulláma Svájcot sem kerülte el, a Toblerone esetében ez a sötétbarna csomagolásban megjelenő étcsokoládés változat megszületését jelentette. 1973-ban újabb kistestvérrel gazdagodott a család, a csokoládéimádók igényeit kielégítendő piacra dobták a fehér csokoládés változatot. 1995-ben nem a méret a lényeg felkiáltással jöttek a minik, a mindössze 12,5 grammos Tobleronék, egy évvel később pedig a kék-fehér csomagolásban díszelgő töltött változat hódította meg a világot. A sikertörténet újabb fejezetét az év csokoládé sikerének bizonyuló Toblerone praliné írta 1998-ban.


A telhetetleneknek sem kell aggódniuk, kapható a Toblerone 4,5 kilós változata is, a Toblerone Jumbo névre keresztelt "csöppségnek" azonban nem árt helyet biztosítani a bevásárlókosárban, mivel 80 cm hosszú. A világhíres finomság csomagolásán évtizedek óta az Alpok hetedik legmagasabb csúcsa, a Matterhorn látható, de aki elég figyelmesen megnézi a csomagolást, észre veheti, hogy a hegycsúcsot ábrázoló rajzba egy medve alakját is elrejtették.

2010. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 duhaj ervin ***** válasza:
Csak egyszerűen Tobleron,én is imádom!
2010. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, a kiejtés még ebből sem volt egyértelmű, de azért köszönöm. :)
2010. febr. 10. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Angolul:/ˈtoʊbləroʊn/ és a svájci német szerint:/toblɛˈʁone/


ez egy védelmi vonal Svájcban, így néz ki: [link]

10 km hosszú

2010. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor régen a német reklámok folyamatosan nyomták, annyira vágytam rá, mert olyan gusztusosan jól,és finomnak nézett ki,majd amikor megjelent Magyarban, jó drágán, de vásároltam, és óriásit csalódtam benne. Azt hittem kitörik a műfogam, annyira kemény........
2010. febr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
annyit senki nem evett mint én, kb 10 kg-t életem során.
2010. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!