Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Káros hónaponta 1 doboz...

Káros hónaponta 1 doboz energiaital?

Figyelt kérdés

Sziasztok. :)


Azt szeretném megtudni, hogy baj, hogyha hónaponta megiszok 1, nagyon ritkán 2 doboz energiaitalt? 400 ml-re gondolok. Van olyan, hogy több mint 1 hónap van közte, hogy iszok 1 dobozzal.. Sokan mondják, hogy jaj, de mennyire káros, meg stb... Értelmes válaszokat, legyetek szívesek! :)


14/F



2015. febr. 9. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A havi 1 nem, de a hozzászokás reális kockázat, és akkor nem havi 1 lesz. Én kólával játszottam el, hogy heti eggyel indultam, és napi 1 liternél és 6 kávénál álltam meg. Szeptember 5 óta vagyok "tiszta"
2015. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, figyi... Én ezt a "hónaponta 1, nagyon ritkán 2 dobozosdit" már lassan 1, másfél éve csinálom. :D és eddig semmi rászokás... Sőt, volt már olyan, majdnem több mint 3 "kihagyás" is volt... Szóval én nem nagyon félek a rászokásra, mint pl. más van a cigivel, hogy "Áh, hetente 2-3 szál, pff, miaz?" Aztán meg naponta megy a doboz..
2015. febr. 9. 17:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, 3 hónap* "kihagyás"
2015. febr. 9. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Károsnak káros. De szerintem ennyi még belefér.

Régen én is hasonló rendszerességgel ittam, kicsit gyakrabban. De már egy ideje egyáltalán nem, csak kólát. Az lenne a következő, amivel fel kéne hagynom, aztán a cukros üdítők...


Ami igazán káros, az a napi 1 vagy akár több doboz. Biztos van az ismerőseid között is olyan, aki így fogyasztja. Ki tudja, mit tesz például a szívével hosszútávon...

2015. febr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vaaan, van olyan. És még büszke is rá a majomja... -_-

Még vagánykodik is vele, mintha annyira menő lenne. :D hülyék körében menő is...

2015. febr. 10. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a szívvel és a keringéssel lehet probléma, sajnos a koffein kedvezőtlenül befolyásolja fiatalkorban az agyfejlődést is: ilyenkor még nem alakultak ki tökéletesen a kapcsolatok az idegsejtek között.


Mindenesetre ha havi szinten iszol egyet, az szerintem től sokat nem árt, csak ne menjél ennél tovább. Miért nem kv-t iszol inkább, abban is van koffein, finomabb és egészségesebb? Mondjuk ilyen korban naponta azt sem kellene...

2015. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megjegyzés:


Nincs olyan szó, hogy hónaponta, csak havonta. Én is rengetegszer elkövettem ezt a hibát, mikor felhívták rá a figyelmemet. :)

2015. szept. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!