Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Édesgyökeret hol tudok kapni?

Édesgyökeret hol tudok kapni?

Figyelt kérdés
nem a teára gondolok. hanem magára a termésre? Sehol nem találok ha valakitől megkérdezem hülyének néz , mintha nem is létezne. A környékünkön nem terem sehol. esetleg tippek országban hol nézek érte körül? Köszönöm!
2015. febr. 12. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre a növényre gondolsz?


[link]


[link]

2015. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen erre!
2015. febr. 16. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam: "Az akár egy-két méter magasra is megnövő, erős növényt a háborúk után még hazánkban is sok helyen megtalálhattuk, a népi gyógyászatban nyersen és gyógyteaként is használták, a gyerekek pedig nagyon szerették édes íze miatt. Manapság már ritkaságnak számít a kertekben."

Szabad megkérdezni, hogy miért keresed a Glycyrrhiza glabra termését? Szaporítani szeretnéd a növényt?

Eddig milyen helyeken, üzletekben kerested?

2015. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
izesítés miatt , kávé függő vagyok de cukrot leváltanám olyanra ami egészséges és nem hizlal. már a létező összes szuper és hipermarketben néztem , illetve piacon , kertészkertben , zöldségesnél ... de ahol csak megkérdeztem csak bambán néztek. Köszi a segítségedet!
2015. febr. 16. 22:02
 5/7 A kérdező kommentje:
2015. febr. 16. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben ezt írtad: "magára a termésre" gondolsz, de - úgy látom a videó alapján is - nem a termésre gondolsz, hanem a gyökerére! A növény termése az más. Nézd meg például a wikipédia linken.


Ennek a növénynek a hatóanyagot tartalmazó része a gyökere. Szerintem te is azt keresed. Ha igen, akkor azt leginkább majd a gyógynövényboltokban fogod megtalálni, például Herbáriában, de jobb gyógyszertárakban is kapható, mindenesetre előtte telefonon érdemes érdeklődni, hogy kapható-e, hogy ne potyára menj. Nem mindegyik bioboltban kapható.


Sokféle gyártó csomagolja: Herbária Patikája, Juvapharma, Natúr Tea, Fitopharma, Herbatrend, Mama Drog, stb.


Itt meg tudod nézni, melyik termék/zacskó hogyan néz ki:

[link]


A Herbáriás szokott a legdrágább lenni, de nem tudom, hogy tényleg annyival jobb minőségű-e.


Azt nem tudom, hogy a kávé édesítésére hogyan szeretnéd használni, mert kb 15 perc, amíg kioldódik belőle az édes íz. Igaz, nem tudhatom, hogy mennyi időt szoktál kávézásra fordítani.


Remélem, hogy most már sikerül majd beszerezned édesgyökeret és kipróbálod!


Ha ajánlhatok még valamit a figyelmedbe finomított kristálycukor helyett: nyírfacukor, más néven xilit vagy xilitol. (Xylit, xylitol - így is szokták írni.) Állítólag ez egészséges, neten utána tudsz nézni, mindenfele lehet már kapni, láttam a Lidlben, Sparban, Tescoban, dm-ben...

A jázminpakócát is ajánlom figyelmedbe, de persze nem az olyan termékeket, amelyek tartalmaznak 1% steviát, a többi részük pedig rossz.

Biztosan lehet natúr is kapni, esetleg azt is kipróbálhatod, ha növényi édesítőt keresel.


[link]


Ilyen neveken is szokták emlegetni: stevia, sztívia (latin neve miatt, mivel az Stevia rebaudiana). Manapság már palánta formájában is meg lehet venni, vagy meg lehet próbálkozni otthon a magról vetéssel.

2015. febr. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Tehát a tasakokban, amit a gyógynövényboltokban lehet kapni, bizony maga a gyökér található.

Az, hogy a vásárló a gyökérből forrázatot készít és "teaként" fogyasztja, vagy kávé édesítésére használja, más kérdés, de az az a gyökér, amit keresel.


Amennyiben a természetben szeretnéd megtalálni a növényt, akkor a legegyszerűbb lenne szerintem felvenned a kapcsolatot annak a videónak a készítőjével, akinek a felvételét mutattad.

2015. febr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!