Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a mogyorókrém...

Mi a különbség a mogyorókrém és a mogyoróvaj között?

Figyelt kérdés
2015. febr. 27. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

A mogyoróvaj az amcsi filmekből jólismert sárgás cucc ami földimogyoróból készült.


A mogyorókrém fáról származó mogyoróból és csokoládéból van.

2015. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
A mogyorókrém törökmogyoróból és kakaóból készül, a mogyoróvaj pedig földimogyoróból készül.
2015. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
mogyikrém édes, mogyivaj meg sós.
2015. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
86%

Keress rá gugliban "mogyorókrém összetevők" és "mogyoróvaj összetevők" látni fogod, hogy a mogyoróvajban sok a mogyoró és nincs kakaópor, ízre is mogyoróízű. A mogyorokrém ízre főként csokikrém némi mogyoróízzel.


"Nutella

Összetevők

Cukor, Pálmaolaj, Mogyoró (13%), Zsírszegény kakaópor (7,4%), Sovány tejpor (6,6%), Tejsavópor, Emulgeálószer: lecitinek (szója), Vanillin"


"Skippy lágy mogyoróvaj

Földimogyoró 90%, cukor, hidrogénezett pálmaolaj, só, mogyoróolaj"


(Hazánkban az összetevők sorrendben a nagyobb mennyiségű tartalomtól indulnak az egyre kevesebb felé, így a mogyorókrémben a cukor a legtöbb, míg a mogyoróvajban a mogyoró.)

2015. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a négyest miért kellett ennyire lepontozni, tök jól leírta. A mogyoróvaj olajtartalma változó lehet, van amelyikben alig van, van amelyikben több. Cukor tényleg van benne, bár az ízét én nem érzem, amúgy pont olyan ízű mint a sósmogyoró. A mogyorókrém szintén sokféle lehet, majdnem mindig kakaós és mindig édes.
2015. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a pékségben belémkötött az eladó, amikor lenutellakrémeztem a mogyorókrémes péksütijüket


állítólag a kettő nem ugyanaz a mogyorókrém és a nutella.


de nem én pontoztam le a 4-est, csak jelzem, mert félreérthető lehet

2015. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!