Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legerőseb...

Szerintetek melyik a legerősebb, legütősebb erős paprika?

Figyelt kérdés

[link]


Valami igazán ütős paprikát szeretnénk kitermeszteni a haverommal! Mit gondoltok, melyik a legütősebb??



2015. márc. 12. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvastam a kapszaicinről egy cikket, mintha a jalapenot említette volna.

Biztos akad itt olyan, aki jobban tudja, mint én.

2015. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egy ideig a jalapeno volt a legerősebb, de amióta a paprikákat is "lövik" (gondolok itt arra hogy különféle génekkel oltják be őket amivel manipulálják) azóta sokféle paprika van ami jóvl erősebb a jalapeno-nál... személy szerint én a jalapeno-t is megkönnyeztem.
2015. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Keress rá a kapszacin tartalmukra. Csak nem mi fogjuk elvégezni a researchöt helyetted.. De ezek a paprikák önmagukban/nyersen ehetetlenek.


Egyébként a világ legmagasabb kapszacin tartalmával egy kaktusz rendelkezik. Ami annyira erős, hogy lemarja a húst. Ha bőrfelülettel érintkezik, súlyos égési sérüléseket okoz. Természetesen ezek a paprikák messze vannak tőle, de étkezésre nem alkalmasak.


Én egyébként imádom a csípős dolgokat. Mondhatni megszállott vagyok. De ilyen paprikákat nem eszek.

2015. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

Egyenlőre ezt találtam, s meg is fogom rendelni. Ez jól néz ki!

Jam, amúgy köszi a válaszokat!

2015. márc. 12. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!