Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hipó szagú csiperkegomba...

Hipó szagú csiperkegomba kicsit kesernyés utóízzel?

Figyelt kérdés

Nagyon megkívántam a gombamártást így csináltam. Párolás közben az elején elég intenzív hipószaga volt, de aztán a párolás során lassacskán eltűnt. Az íze finom volt, viszont volt egy kis kesernyés utóíze, de ha nem történik a hipós incidens tán észre sem veszem.

Közben már jól belaktam belőle, mert nem hiszem, hogy bármi baja lenne, és amúgy finom is volt, de volt valakinek még hasonló tapasztalata? Én most éreztem ilyet először.



2015. márc. 25. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bolti?

Hát gombával nem jártam így, viszont minap karalábét vettem és már mikor reszeltem éreztem, hogy fura "vegyi anyag" szaga van.Az íze is gyanús volt kissé, pedig friss, szép darab volt.De megettem, bajom (tudtommal) nem lett tőle.Fene tudja, mivel locsolják össze már a zöldségeket is!

2015. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, bolti gomba. Én a tisztítás és aprítás fázisban sem éreztem semmi furát, finom, természetes gombaillata volt, ezért lepődtem meg, mikor a párolás során megcsapott az az erős hipóillat. Körülbelül 2-3 percig volt, utána lassan eltűnt. Hát elég elszomorító amúgy, már egy adag gombát is telepumpálnak mindenféle szerrel. :( Köszi a választ! :)
2015. márc. 25. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!