Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az erdőben nő ilyenkor egy...

Az erdőben nő ilyenkor egy metélőhagyma szerű, hagyma illatú növény. Mi ennek a neve? És meg lehet enni?

Figyelt kérdés
Aki tud segíteni, előre is köszönöm! :)
2015. ápr. 25. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
medvehagyma.
2015. ápr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

bár ez közel sem metélőhagyma szerü.

[link]

viszont könnyű összekeverni a vad gyöngyvirággal, ami meg mérgező.

2015. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem metélőhagyma szerű, mert széles, hosszas és lapos, kihegyesedő, ehető levelei vannak, ez a MEDVEHAGYMA. Fehér csillagszerű virágai ernyőben nyílnak, erről biztosan fel lehet ismerni és nem tévesztendő össze a gyöngyvirággal, ami kissé hasonló, ugyanekkor virágzik, de nincs hagyma illata és MÉRGEZŐ!!!


[link]

2015. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tuti nem medvehagyma. Azt ismerem, és tudom, hogy milyen.

Ez olyan, mint a metélőhagyma. Hosszúkás vékony levelei vannak. (~2-3mm átmérőjű és ~30-40cm hosszúságú)

Még nem virágzik. Elég sokat lehet találni itt a közeli akácos mentén. Öklömnyi kis kupacokban nő, és messziről sima fűnek tűnik. :)

2015. ápr. 25. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Én kígyóhagymának ismerem nagyapám után, de nem ez a rendes neve. Azt nem tudom. És azt sem tudom, hogy ehető-e. Bocsi, tudom, mire gondolsz, de nincs sok információm róla. Gyerekkoromban szerettem a virágait leszedni, azt tudom.
2015. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És a levelei nem laposak, hanem hengeresek. :)

Próbálok google-n is utánakeresni...de ilyesmiről konkrétumot nem találok sajnos.

2015. ápr. 25. 18:30
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, lehet, hogy kígyóhagyma...talán az van hozzá a legközelebb....bár annál azt írják, hogy lapos a levele...de nagyon hasonló :)
2015. ápr. 25. 19:15
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

#3:


Az a helyzet, hogy sokféle vadhagyma van, ami hasonlíthat a metélőhagymára,de meghatározni csak levél alapján szinte lehetetlen. meg kell várni a virágzást és a virágzat alapján lehet következtetni rá. A medvehagymán kívül a vadhagymák általában nem ehetők.

2015. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
1-es, a medvehagyma már levirágzik lassan, és az csak a Mecsekben nő.
2015. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
tegnapelőtt 10:24-es: Honnan szeded, hogy a medvehagyma CSAK a Mecsekben nö? Ugyanis ez definitív nem igaz.
2015. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!