Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy kávéfüggős...

Létezik olyan, hogy kávéfüggőség? Ha igen, akkor mik a hiánytünetek?

Figyelt kérdés
Sosem ittam kávét, most elkezdtem, és azt vettem észre, hogy lenyugtat, tejesen elálmosodom tőle. De nem igazán ezt kéne, igaz?

2015. máj. 21. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Én is álmos leszek tőle. Egyébként mindenki álmos lesz, csak nem annyira hamar, hanem amikor elmúlik a hatása. A kávézás önbecsapás. A kávétól igazából nem jobb lesz, hanem rosszabb. Aki kávézik, az bevállalja, hogy egy pár perces javulás után rosszabb helyre esik vissza, mint ahová kávé nélkül jutna. Persze kávézás és kávézás között is van különbség, a legtöbben azért igen gyenge kávét isznak, az igazából semmi, csak az íze miatt és megszokásból.

A hiánytünete pedig az, hogy hosszú távon egyre nehezebben tud az ember regenerálódni, mindig fáradt lesz és persze kívánja a koffeint, anélkül úgy érzi, hogy nem teljes a napja, az élete.

2015. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Endokrinológiai problémám van, és direkt figyelem, mik azok az élelmiszerek, amik lenyugtatnak.

A kávé is ilyen ezek szerint, lehet, a koffein mellett van benne valami más is, ami belekavar a hormonháztartásba?

Pl, mint a fitoösztrogének.

2015. máj. 21. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Komoly fizikai függőséget nem vált ki a kávé, inkább lelkileg lehet rászokni. Rengeteg embertől lehet hallani hogy kávé nélkül nem tud felébredni, anélkül nem tudják elkezdeni a napot. Ez egy marhaság. Egyszerűen csak eltanulták hogy az egy csodaszer és a napjuk részévé vált hogy minden reggel automatikusan nyúlnak a csésze után.
2015. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!