Sült gesztenye?

Figyelt kérdés

Milyen az íze? Omlós vagy kemény? Hogyan készül? Hol lehet venni? Még sosem kóstoltam. :(


20/L


2015. jún. 18. 06:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Utcán süti árus, sütve lehet venni.

Nyersen is lehet venni a zöldségesnél. És főve is lehet venni zacskóban.

Sajnos 3 éve nincs a piacon magyar gesztenye, állítólag az egész megférgesedett. Csak olasz van. Azt nem tudom, hogy kell elkészíteni.

Ha megnyílt a héja, akkor csak beteszed a sütőbe az aljára és megsül. Ha nem nyílt meg, esélye van, hogy sütés közben megnyílik, de ez lutri. Ezért először főzni vagy áztatni szokták, és késsel bevágják a héját, utána sütik.

Nagyon finom.

2015. jún. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Télen szokott lenni.

A zacskós főttnek nem túl jó az íze.

A sütés elég macerás.

Szóval majd télen egy utcai árustól vegyél és kóstold meg. Nagyon-nagyon finom. Csak drága. Adventi vásárokban mindig szokott lenni.

2015. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

zacskós főttnek szerintem nagyon jó íze van, két baja van, az hogy rohadt drága ill az hogy rohadt sok benne a szénhidrát


[link]

így kell megsütni, de majd csak ősszel, most nem lehet gesztenyét kapni

2015. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Énnekem semmi macerám nem volt a sütéssel. Beteszek 8-10-et a sütőbe, és amikor szaglik már, kiveszem.:)
2015. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!