Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki már egy...

Van itt olyan, aki már egy ideje/több éve cukor-/liszt- vagy tejmentesen táplálkozik? Leírnátok a tapasztalataitokat ezzel az életmóddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2015. júl. 2. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs egészségügyi oka annak, hogy ne edd ezeket, akkor ártasz a szervezetednek. Mindegyikre szüksége van a szervezetnek.
2015. júl. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
62%

Szia!

Mi 3 ève fehèeliszt helyett magliszteket használunk,ezeknek kevesebb a szènhidrát tartalmuk ès egèszsègesebbek is. Cukor helyett xilitet vagy nyírfacukrot használok ezekből nem kell olyan sokat elhasználni,egy alkalomhoz mint kristály ès porcukorból.Tejet mi nem igazán fogyasztunk,mert kisfiam laktózèrzèkeny,ès ő nem issza meg a laktózmentes tejet sem. Tejtermèket fogyasztunk,de azokból laktózmenteseket,mi a fèrjemmel bio tejet. Olaj helyett mi kókuszzsírt használunk,sokkal finomabbak vele az ètelek!

2015. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

tejet mi rengeteget fogyasztunk, mert szeretjük és hál istennek ehetem/ihatom is.

ellenben egy hülye betegség miatt nagyon oda kellett eleinte figyelnem, hogy mit eszek.

a sima cukor le lett váltva barnára (az orvos szerint már ez is jó) plusz én pl a teát, férjem meg a kávéját is cukor nélkül issza. ami fogy cukor az a sütibe kerül, de ott is kisebb adagban. nekem az orvos nem ajánlotta a xilitet pl mert szerinte többet ront mint használ.

fehér liszt is van itthon, mert úgy gondolom, hogy van olyan sütemény amimhez az KELL mert attól lesz az igazi. én ebből max 1-2 falatot eszek, de pl a rozsliszt, grahamliszt... stb mehet nyugodtan. hál istennek a férjemnek semmi baja a 'barna nokedlivel' (otthon anyuéknál sosem ehettem ilyeneket, mert nem kellett nekik és arra nem volt erőm, hogy 2 félét készítsek)

ugyanígy barna a rizs is vagy a tészták is.

amúgy én is azt gondolom amit az első: a szervezetednek alapvetően szüksége van mindenre. van szüksége némi cukorra és szénhidrátra is! cseréld le a fehér liszt mondjuk felét barnára mindenbe, illetve kevesebb cukrot fogyassz. pl. finom a tea anélkül is

ne egyetek krumplit sokat (esetleg sárgát, hogy meglegyen a krumpliból is a szükséges mennyiség) fogyasszatok párolt zöldséget vagy barna rizst (a barna rizsnek sem az a lényege, hogy húú de egészséges, hanem az, hogy kisebb mennyiség is jóllakottság érzetet biztosít)

valamint én nagyon szeretem az étkezési keményítőt használni rántás vagy habarás helyett. nem gondolom, h más lenne az íze

még egy utolsó példa: én megcsinálom a lángost is (pont most az lesz) csak barna lisztből


azt megkérdezhetem, hogy miért akarsz váltani? valami betegség az oka vagy egyszerűen csak egészségesebb életmód?

2015. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tejtermékekre allergiás vagyok, így ezek alapból kiesnek. Egyedül a vajat eszem meg. Cukrot saját elhatározásból nem szeretnék enni semmilyen formában. Azt magam is tapasztalom, hogy egy-egy cukormentes idöszak után jobban érzem magam, szerintem egyáltalán nincs rá szükség. A kenyértöl nincs különösebb bajom, de nem tartom egészségesnek. Fehéret szoktam enni, mert a teljes kiörlésüt nem bírja a gyomrom. Ahogy sajnos a barna rizst sem.
2015. júl. 2. 10:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha megtehetném, biztos, hogy gluténmentesen táplálkoznék, de egyelöre még itthon lakom...
2015. júl. 2. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Több éve így eszem. Könnyű. Nem tudom, mi érdekel, de én egy csomó mást sem eszem, húst szinte sosem, szénhidrátdús ételeket is nagyon keveset és ritkán. Mivel nagyjából beviszem a szükséges tápanyagokat (tutira nem lehet mondani semmit, az emberek abban sem értek egyet, hogy mennyi C-vitamin kell, de ha sok, akkor ételellel bevihetetlen), nincs semmi gond :)

Korábban sem volt bajom, de így jobban érzem magam, főleg kevés szénhidráttal :) De amit Te írsz le, azt ugye szénhidrátdúsan is lehet csinálni. Amikor kezdő paleós voltam, akkor én is sok szénhidrátot ettem (bár kevesebbet, mint az átlagember). Akkor nem éreztem semmi változást.


A cukor, laktóz és glutén természetesen nem kell az embernek, pláne a többségnek, aki többé-kevésbé érzékeny rá... Amíg nem hanyagolsz el valami fontos tápanyagot, addig OK.

2015. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, sokszor később még ki akarom egészíteni a hozzászólásomat, most is.


Az egyik kedvenc tényem, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag... Az sem automatikusan egészségtelen, ha valaki szinte semennyit nem visz be (a szinte alatt 1-2 grammot értek naponta, ez alá nem lehet menni, ha eszik az ember, tiszta zsíron nem lehet élni s kb. minden másban van). De ez extrém szint, én sem csinálnám, az én zöldségimádatommal? :D


Nos, láttam, mások írták, mit használnak akkor.

Én most már egyszerű vagyok. Eszem normális ételt. Tojást, zöldséget, olajos magvat. A kókusztejet speciel szeretem és hetente csinálok egy adaggal, de a magkenyér és az eritrit nagyon visszaesőben van, nincs rájuk különösebb szükségem.

Cukorpótlék éppúgy nem kell az élethez, mint cukor. Semmi gond olykor egy kis sütivel, de nem hiszem, hogy napi szinten édességet kellene enni vagy cukrozni a kávét. Persze ezt mindenki döntse el maga. Nálunk napi szinten van édesség, a páromnak többször is, nagy szükségem van az édesség elhagyására. Nem is igénylem, a buta szokások pedig csak tűnjenek el.


A kókusztej-korszakom előtt egyszerűen nem ittam tejet és kész. Viszont akkor még használtam tejfölt. Nagyon ritkán csinálok magtejfölt, egyszerűbb olyan ételt enni, amihez nem kell.

Túrót pedig évtizedek óta nem eszem, azt kókusszal tudnám helyettesíteni (a tojásfehérjés pótlék nekem nem jó), de az sem kell.

2015. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!