Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen sajt lehetett, amit a...

Milyen sajt lehetett, amit a falubeli öreg nénitől vettem, de romlott volt? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kis faluban voltam látogatóban a nagyszüleimnél, ahol egy nagyon öreg, 90 év körüli néni ült a háza előtt egy kis asztalnál, árult valamit műanyag edényben alufóliával letakarva. Odamentem, megkérdeztem, hogy mi az, és azt mondta, hogy egy nagyon régi sajtnak ismeri a receptét, azt elkészítette, egy adagot 700-ért ad (kb. negyed kiló lehetett egy adag nála).Éreztem, hogy nagyon büdös az a sajt, én nem értek a sajtokhoz, tudom, hogy némelyik fajta elég büdös. Megjegyeztem neki, hogy romlott szaga van, ő meg mondta, hogy ennek ilyennek kell lennie. A nagyszüleim szeretik a sajtokat, megvettem nekik ajándékba az egyik adagot, az öregasszony meg adott hozzá ingyen egy szelet nagyon száraz, állott kenyeret, nem akartam elfogadni, de mivel nagyon erőltette elfogadtam tőle, sajnáltam szegény nénit, és adtam neki egy ezrest, és nem kértem belőle vissza. Amikor odaadtam nagyszüleimnek a sajtot, mamámnak nem tetszett a szaga, de nagyapám megette, most meg nagyon erős hasmenése van. Valószínűleg a sajttól, mert tényleg romlott volt. De amúgy milyen sajt lehetett? Sötétbarna színe és ilyen masszás állaga volt. A nénit szerintem meg kellene büntetni vagy legalább megtiltani neki, hogy áruljon szerintem, de én sajnálom feljelenteni.

2015. júl. 2. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de 35 fokos melegben a napon rohadó sajtot tényleg képes voltál megvenni? Ami ráadásul jól be volt dunsztolva műanyagba? Vigyétek nagyapádat orvoshoz, mielőtt kiszárad, ne azzal foglalkozz, mit sóztak rád. Leírásod alapján nekem nem élelmiszer, inkább a belőle "készült" végtermék jutott eszembe...
2015. júl. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

Szép tőled és nemes tett volt támogatni egy idős nyugdíjast !


Nincsen engedélye, hisz a kunyhója előtt árúlta. Sima mezei poshadt tejből állott muslincás, szúnyogos köcsögbe pálasztotta az aludt tejet, amiben az állat lárvák szétrohadtak, ezért volt sötét színe. Tudom, mert a vidékiek így csinálják.

2015. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hol csinálják így a vidékiek? Anyósom falusi asszony volt, elég sokat voltam náluk, soha nem láttam ilyet. A közeli Őrségben sokfelé van házi sajt, tehéntejből, kecsketejből, a büdös életben nem is hallottam ilyen gyártási "technológiáról." Igaz, hogy ezektől nem is kap el senkit a hasmars, ezerszer jobbak, mint a bolti trappista és társai.
2015. júl. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben adtam volna neki egy ezrest de nem kértem volna a sajtból. vagy ha igen,akkor kidobom a kukába. mármint én is sajnálom az ilyen időseket, lehet gyógyszerre kellett neki a pénz vagy támogatni az unokáit stb. de nem kellett volna megenni ha büdös és sötétbarna, masszás állagú. ilyen sajt nem nagyon van. ha apukádnak nem múlik el akkor hívjatok hozzá orvost.
2015. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2-eske biztos putriban szokott vendégeskedni vidéken, hogy ilyeneket tapasztalt.


Szerintem a néni már szenilis lehetett kicsit. Lehet, nem akart ő rosszat, nem vette észre, hogy romlott. De tényleg nem szabadna ilyesmit árulnia.

De így semmiképp nem vennék élelmiszert, hogy kinn áll a melegben. Esetleg csak zöldséget.

A húsokkal, tejtermékekkel, tojással nagyon kell vigyázni.

2015. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!