Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sokan miért tartják lehetetlen...

Sokan miért tartják lehetetlennek hogy heti 3-4 ezer ft-ból meg lehet oldani az étkezést?

Figyelt kérdés
Sok ilyen kérdés van, hogy hónap végére nem maradt pénz, mit lenne érdemes venni, főzni. És mindig jönnek a rosszindulatú válaszok, hogy ez lehetetlen, kérj kölcsön, előbb kellett volna gondolkozni, stb. Arra nem gondoltok, hogy aki ilyen bajban van, az nem napi 3-5 laktató étkezést tervez, hanem mondjuk napi 1 szer eszik? És így igenis megoldható az utolsó egy hét kihúzása. Semmi baja nem lesz ettől egy egészséges felnőttnek. Én is régóta csinálom ezt havonta 1-2 hétig, semmi bajom nincsen, nem ájulok el munka közben, a szervezet megszokja. Az egészséges persze nem ez lenne, de ha nincs több pénz akkor nincs több.
2015. aug. 3. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

"Semmi baja nem lesz ettől egy egészséges felnőttnek. Én is régóta csinálom ezt havonta 1-2 hétig, semmi bajom nincsen, nem ájulok el munka közben, a szervezet megszokja."


1. A szervezet nem szokja meg. A szervezetednek akkor is ugyanazokra a fehérjékre, zsírokra, szénhidrátokra, vitaminokra, ásványi anyagokra van szüksége, ha te nem adod meg neki ezeket.

2. Vérképet gondolom mostanában nem csináltattál, mert ott bizony kiütközne, mennyi hiánybetegséggel küzdesz ennek az étrendnek köszönhetően.

3. Nem az étkezésen és az egészségen kellene spórolni, hanem máson. Az egészségednél és a családod egészségénél nincs fontosabb, mert ez egy pótolhatatlan és sokszor visszafordíthatatlan dolog.

2015. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha üres a kamra bolond gazda. Tudni kell vásárolni ,és raktározni.. Nálunk volt már olyan ,hogy hónap utólsó hetében mire kifizetünk mindent 500ft maradt. Előre tervezek és ezért mindig van mihez nyúlni és miből főzni..
2015. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem lehet.

Az, hogy a hónap felében éhezel, az nem egyenlő az "étkezés megoldásával".

2015. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Mert heti 3-4 ezerből nem lehet normálisan étkezni... legalábbis nem tudom elképzelni... kb a napi étkezésem jön ki 2-3 ezerből.
2015. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Most még nem látod a következményét, de ennek még meglesz a böjtje. A szervezet egy darabig bírja, aztán majd egyszer összeomlik.
2015. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Napi egy evés?? Éhen is halnék, nah meg az egészségnek is betesz nagyon.

Én cukorbeteg vagyok, napi 5x eszek.

2015. aug. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Napi egy evés nem olcsóbb, ha így is, úgy is sajátot eszik az ember... Egyszerűen egyben eszi meg az ember, időtakarékos és kényelmes és nem kell akkora változatosság, de... Ami kell, az kell. Legalábbis nekem tökmindegy, elosztom-e többfelé, kell a szükséges fehérje, kalória, zöldség...
2015. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Az egészséggel semmi baj napi egy evésnél, legalábbis ha az adott emberhez passzol ez. Én inkább másfélszer eszem, ez számomra az ideális, de rengetegen esznek egyszer, egészséges életmód keretében. A szénhidrátszegény étrendhez különösen passzol a kevés evés, de én szénhidrátdúsan sem ettem sok kis ételt, rossz lett volna. Sokfélék vagyunk :)
2015. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

átlagos felnőtt nő egy heti energiaszükséglete 7×1800-2000 kcal vagyis 12600-14000 kcal


2 kg "Tesco Value "B" minőségű hosszúszemű rizs 1000 g" 2×229 Ft=458 Ft, 7060 kcal

0,5 kg 'Tesco étkezési lencse 500 g" 279 ft, 1710 kcal

1 l "Tesco Value finomított napraforgó étolaj 1 l" 299 Ft, 8840 kcal, mondjuk egy héten elhasználsz 3 dl-t az 2652 kcal

1,5 kg csontos csirkemell 1800 Ft 1680 kcal

1 kg hagyma 199 ft, 400 kcal

1 kg "Tesco Value sárgarépa 1 kg" 400 kcal

0,5 kg paradicsom 150 Ft, 115 kcal

1 kg "ALMA NYÁRI ZÖLD LÉDIG" 269 ft, 520 kcal


ez 3972 Ft, és 15500 kcal, nagyjából megfelelő fehérje, zsír és szénhidráttartalommal, e mellé 7 darab multivitamin tabletta és relatíve egészségesen étkezett az illető


ebből ehet rizst hússal, lencsesalátát, hagymasalátát, párolt hagymás rizst hússal, répás rizst hússal, paradicsomsalátát, desszertnek almát, párolt répát, répasalátát, tojásrántottát hagymával, lencsefőzeléket tojással, lencsefőzeléket hússal


napi 3 ×-i étkezéssel, de inkább 5 mivel a rizs elég laktató és nem lehet belőle annyit megenni egyszerre


Ezek a teszkó aktuális árai, lidl-be szombat zárás körül a húsból és a zöldségből -30% általában

2015. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
1 doboz tojás M, 299, 986 kcal kimaradt a listából
2015. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!