Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Vettem virágmézet, nagyon-nagy...

Vettem virágmézet, nagyon-nagyon sűrű, és "túl" édes. Átlátszatlan. Vajon cukrozva van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 7. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A méz túlédes mindig.Ha nagyon sűrű,akkor valószínűleg már régebbi.A ikróban felmelegítheted.Csak olyan mézet érdemes venni,amit a termelők árulnak.A boltban nem mindegyik valódi méz.
2010. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én termelőnél veszem, nála is van átlátszó meg nem.

A nem átlátszó azt mondja tisztább mint az átlátszó, valamivel drágábban is adja.

2010. márc. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
jaja boltiak mind muk, foleg a tescoban. Szomszedunk mehesz, mi is tole vesszuk es sokkal erezhetobb h mas. nala 1kg 1000ft.
2010. márc. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, ha a méz ikrás, akkor jó minőségű.
2010. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

A virágméz nagyon hamar összeáll. Semmi baja sincs, tedd be kicsit mikroba, de ne sokáig, mert ha nagyon felmelegszik elveszti jótékony hatását.

Egyébként próbálj meg mindig méhésztől vásárolni, mert amit üzletben veszel az semmire sem jó!

2010. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó sokan írtatok :)) termesztőtől vettem amúgy.
2010. márc. 7. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy láttam nemrég termelői mézkiárusításon, hogy ami sűrűbb, kevésbé (vagy egyáltalán nem) átlátszó méz, azt nem enni, hanem inkább sütéshez javasolják, rá is volt írva.
2010. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
ha ikrás akkor cukrozva van.Mert a cukor csapódik ki az aljára.
2010. márc. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs cukrozva. Nekünk is vannak méheink, és a hidegen összeáll, besűrűsödik a méz. Ha felmelegíted, ne mikróba tett, mert tönkreteszi, csak max. 60 C fokig melegíts, vagy meleg vízbe állítva, vagy radiátorra, ha nem túl forró. Én radiátorra teszem, hogy újra átlátszóbb, folyósabb legyen, de nálunk a víz soha nem megy 60 fok fölé.

Nekünk van olyan mézünk, a tavalyi első pörgetés, ami olyan sűrű lett, mint a zsír. Ez a méhek többször is átdolgozták a télen, és nagyon-nagyon édes.

Ha tescoban veszel mézet, az ugyan átlátszó, meg folyós, de egyáltalán nem olyan jó minőségű, és még drágább is, mint a termelőtől vett.

2010. márc. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha sűrű a méz az jó. Felmelegítve is ugyan az. A nagybevásárló központok általában felvásárolják a termelőktől a mézet és azt adják el. Szóval az is vehető. Sütésre is jól felhasználható a méz bármilyen. Nagyon finom és édes. :)
2010. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!