Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek valójában káros...

Szerintetek valójában káros hatással van a szervezetre a TEJ fogyasztása?

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell túlhisztizni a dolgot. Ha bírod, nem hiszem hogy egészségtelen lenne. Legalábbis amennyi szemetet megetetnek velünk, nem a tejbe fogunk belehalni.


Személy szerint régen sok tejet v. kakaót ittam.

Most kerülnöm kell pár éve, mert az 1.5és tejtől is puffadok. Ha neked nincs ilyen, nem hiszem hogy bajod lenne.

2015. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
73%

Ezért most sokan le fognak pontozni, de szerintem igen.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Yn..

30:04-től kezdd el nézni 44:11-ig. Én ezzel teljesen egyetértek.

Meg ezzel is:

"A szarvasmarhák rendkívül értelmes, érző lények. Képesek feladatok megoldására, az örömük megélésére és kifejezésére, sőt van legjobb barátjuk a csordában. Ennek ismeretében könnyen el tudjuk képzelni, hogy amikor elszakítják tőle a borját 9 hónapos vemhesség után, erős érzelmeket él át. A borjú születése után egy napot sem tölthet az anyja mellett, szétválasztják őket, hiszen a tejet eladásra szánják, nem a borjúnak. "Természetüknél fogva a tehenek bensőségesen kötődnek az utódjaikhoz és ha lehetőségük van rá, születésük után egy teljes éven át gondozzák, óvják őket. Bevett gyakorlat, hogy a frissen született borjúkat elrángatják anyjuk mellől a tehén hisztérikus bömbölése közepette. Más helyeken éppen a tehenek kitöréseit megelőzendő, szülés után elszállítják az anyaállatot, hogy zavartalanul vehessék ki a borjat az elletőből. Ahogy az ember anya is, a szarvasmarha is őrjöngő, kétségbeesett és mindenre elszánt, ha nem találja a kicsinyét. Napokig bőgnek, tombolva keresik a borjaikat. Ilyenkor nem ritkán nekimennek a tejüzem dolgozóinak, rúgnak és harapnak." - részlet Bonifert Anna Állatvédők könyve című művéből. A KSH adatai szerint egy tehén évente 6 922 liter tejet termel. Ez napi 19 liter tej. Több, mint tízszerese annak a mennyiségnek, amit természetes módon a borjának megtermelne. Ilyen változásokat egyrészt nemesítéssel, másrészt magas fehérjetartalmú tápok, laktációt segítő táplálékkiegészítők, hormonkészítmények etetésével érnek el. Ezek - természetellenesek lévén - komoly anyagcserezavarokhoz vezetnek, emellett a tőgygyulladás is gyakori ezeknél az állatoknál. Sokat lehet hallani arról, milyen antibiotikumok és hormonok találhatóak a tejben. De nem ez az egyetlen egészségügyi hátránya, a magas tejcukor és tejzsír tartalma elhízáshoz vezet, savasító hatása miatt elősegíti a csontritkulást. Erről bővebben Dr. T. Colin Campbell - Kína tanulmány című könyvében olvashatsz bővebben." - ( [link]

2015. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Bármiféle élelmiszer fogyasztásánál legfeljebb a túlzott mennyiség számít, semmi más.

Egyéni érzékenység persze lehet, de most nem erre gondoltam.

Ne hagyd magad eltévelyíteni, mindenből szüksége van az embernek bizonyos mennyiségre.

2015. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
68%

[link]

Én most olvastam ezt, nem tudom, mennyi igazság van benne, de elgondolkodtató.

2015. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
Aki nem laktozerzekeny, annak nem.
2015. aug. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert én sok-sok év óta rendszeresen fogyasztok tejet, tejterméket. Ma egyik ismerősömnek mondtam, hogy nagyon szeretem, és Ő csak annyit mondott, hogy NE IDD, NE TEDD...! Soha semmi bajom még nem volt tőle, de a fülembe ültette a bogarat. Miért mondta, csak igy, röviden?
2015. aug. 5. 17:04
 7/16 anonim válasza:
100%

#2 vagyok.

Nem tudnád esetleg megkérdezni tőle, hogy miért mondta ezt?

2015. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Állatvédők könyve"

Lehet úgy csoportosítani egyoldalúan az információkat, anélkül hogy nem valósat állít, de elkerüli azokat, amelyek nem támasztják alé, amit bizonyítani akar.

És egy állatvédő érthető okokból messze nem pártatlan.


Mit is mondtak sok évig?

Hogy a mangalica zsírja, hűsa milyen nem jó a szervezetnek..

Most egész mást mondanak....

Ennyit erről a dolgokról.

2015. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Semmi bajod nem lesz tőle, csak sok a retardált aki inkább érzelmi alapon tedd, tudományosan bizonyítatlan állításoknak hisz, amit a blikkben olvas.
2015. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zolidobos ***** válasza:
57%
Szerintem: aktuális hisztéria keltés, mint a zsír, a tojás, stb. Ezer évig jó volt, most valaki megvilágosodott....
2015. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!