Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen készételeket lehet...

Milyen készételeket lehet lefagyasztani?

Figyelt kérdés

arra gondoltam,szombat/vasárnap megfőzök a következő hétre,és adagokban lefagyasztom,hogy ne kelljen hétköznap a kaján gondolkodnom,mert nincs sok időm,így össze-vissza eszek.

pl krumplipüré/tészta/rizs?ilyeneket érdemes,vagy rossz ízük lesz?


2015. szept. 8. 21:31
 1/5 anonim válasza:

Tőtöttkáposztaaaa! :D

Komolyan. Akkor bolognai spagetti, rakott kel, pacal, pörköltek, tökfőzelék, krumplipüré, tésztafélék, húsoskáposzta, levesek stb.

2015. szept. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én a krumplit, rizst és tésztát nem fagyasztanám le, hanem mindig frissen elkészíteném, de ezeken kívül szinte bérmit lefagyaszthatsz. Spagettinek a szósz hússal, fasírt, főzelékek, pörkölt stb. Amíg kienged a tűz fölött éppen a köret is elkészül frissen.
2015. szept. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Pontosan, amiket felsoroltál, azok lesznek fagyasztás után szinte élvezhetetlen minőségű kaják.

De gyakorlatilag azokat szinte percek alatt el tudod készíteni frissen.


A sült/főtt/párolt húsokat előre elkészíted, lefagyasztod, és míg azok kiengednek, ismét átmelegednek, ezeket a köreteket frissen elkészíted!

2015. szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Tejfölös, tejszínes, tejes, túrós, habos ételeket, vagy olyat, ami zselés, kocsonyás, nem lehet.

Tésztát lehet, de elég necces, nem szabad nagyon megfőzni, csak félig, mert különben szétmállik.

Rizst lehet minden további nélkül, én sokszor fagyasztok, semmi baja.

A főtt krumpli állaga és az íze már nem lesz olyan fagyasztás után, sőt a főtt leveszöldségek is kicsit löttyedtebbek lesznek.

Lehet még fagyasztani bármilyen egytálételt (a fentiek figyelembevételével), húsokat, kenyeret, a legtöbb süteményt is.

2015. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

melóban nincs lehetőség főzőcskézni,ezért kérdeztem a fagyasztásról

2015. szept. 10. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!