Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért penészesednek meg a...

Miért penészesednek meg a csíráim?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthon csíráztatni, de valamiért sehogy sem sikerül. A magokat beáztatom az ajánlott időre, majd leöblítem, alaposan lecsöpögtetem és rárakom a csíráztató tálra. Naponta 2-3 alakalommal átöblítem és lecsöpögtetem, valamiért mégis mindig penészes lesz. Kb. ötször próbálkoztam, de eddig nem sikerült. Mit csinálok rosszul?

2015. szept. 15. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Régóta csíráztatok, tipikusan retket és bíborherét, mindig sikerül. Viszont azt hiszem, a brokkoli az, ami mindig megpenészedik. Maradok a két előzőnél, nem nyomozok utána, hogy vajon mi a gondja. A retek és a bíborhere tuti ízlik, gyorsan csíráznak és nincs velük gond, ha napi egyszer eszembe jutnak (kétszer szoktak, de előfordulhat, hogy nem :D) és gyorsan megfürdetem őket a befőttesüvegükben, pici csepegtetés majd visszafordítom az üveget a talpára, s elég nagy tömegben leledzenek egy kupacban, akkor is tökéletesek lesznek (max. nagy sűrűségnél a középsők kevésbé zöldek).
2015. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én retket, brokkolit és búzát próbálok csíráztatni, de egyik sem sikerül. A búza lesz penészes a leghamarabb, van hogy már aznap este, de a másik kettővel is mindig így járok, csak egy fél napig tovább bírják.
2015. szept. 15. 20:23
 3/3 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, én vörösherét csíráztattam párszor, sosem penészedtek, pedig inkább csak napi egyszer öblítettem le őket, mint kétszer. Kb. 2 nap alatt szépen kicsíráztak, utána pár napig hűtőben tartottam őket, amíg el nem fogytak.
2015. szept. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!