Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit ehetnék édesség helyett?

Mit ehetnék édesség helyett?

Figyelt kérdés
Szóval vagy 2 hete lemodtam az édességről.Valami jó nasit tudtok mondani amivel helyettesiteném ezt?Mert már nagyon akarok rágcsálni valamit.Valami saláta vagy nem boltos házilag elkészithető érdekelne.
2015. okt. 13. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sütőtök szezonja van, jó nasi és egészséges.

Sárgarépa vékony szeletekre vágva és valamilyen joghurtos fűszeres mártásba mártva.

Cézár saláta.

2015. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Krumplicukor
2015. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krsitof válasza:
Görög Saláta,vagy egyéb saláták :)
2015. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a sovány túró eritrittel nagyon bejön vagy a görög joghurt cukormentes lekvárral.

Ill. van még 2 receptem:


Banánpalacsinta

2 összetört banánhoz 1 tojást keverek és minimális kókuszzsíron kisütöm.


Túrófánk sütőben

3 db tojás

3 ek eritrit

1 csipet só

150 g natúr joghurt

25 dkg tehéntúró

10 dkg zabpehelyliszt

1 kávéskanál szódabikarbóna

0.5 citromból nyert citromhéj

A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Gépi habverővel a tojásokat, a cukrot és a sót fehéredésig összehabosítjuk, kb. 5-6 perc alatt. Ha ezzel végeztünk, hozzáreszeljük a fél citrom héját.

A tojásos masszához fakanállal hozzádolgozzuk a joghurtot és az áttört túrót.

A szódabikarbónát összekeverjük a liszttel, és hozzászitáljuk a tojásos keverékhez. Homogén masszává keverjük.

A formákat kiolajozzuk. (Én popcake formában sütöttem, de muffin vagy akár kis kosárka formában is elkészíthető.) Kiadagoljuk a masszát, majd az előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt aranyszínűre sütjük.

A nosalty.hu-n találtam, ott cukorral, finomliszttel és tejföllel írják, ill. a végén porcukorba forgatják, de nekem a fentiek szerint nagyon bejön!

2015. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!