Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Cukorbetegség esetén a húsfajt...

MIKLÓS18 kérdése:

Cukorbetegség esetén a húsfajták közül melyek ajánlottak és melyek kockázatosak?

Figyelt kérdés
2015. okt. 16. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Bármelyik húst eheted nyugodtan. A rántott húsokkal, fasírtokkal kell óvatosan bánni a cukorbetegség mértékétől függően a hozzá felhasznált lisztes cuccok miatt.
2015. okt. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Gyakorlatilag nincs különbség.


Ilyen szempontból hosszútávon az erekre kell figyelni.

A folyamatos, kismértékű de állandó cukor lerakódás miatt nagyobb az érszűkület kockázata.

Ami ezt a kockázatot emeli, azok a túlzottan zsíros ételek, és emellett egy olyan életmód, amiben nem égnek el a zsírok, és nem elég gyors az anyagcsere.


Tehát elvileg lehetne mondani, hogy hosszútávon a zsírosabb húsok kerülendőek, de gyakorlatilag ennek nincs jelentősége.

A legtöbb zsírt ugyanis egyáltalán nem a húsok tartalmazzák, hanem pluszban kerül bele az ételbe, a konyhatechnológia során.

Illetve viszonylag több zsiradékot is tud kezelni a szervezet, intenzívebb életmódot élve.


Mindenesetre érszűkület szempontjából a cukor és a zsiradékok egymást erősítik, erre érdemes figyelni.

2015. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

De azért azt se felejtsük el, hogy a legtöbben a zsírosabb húsokat leginkább kenyérrel esszük, míg a sovány húst akár pörkölt, akár sült/rántott, képesek vagyunk kenyér/kifli nélkül is jóízűen megenni.

Amennyiben ezzel te is így vagy, akkor inkább a sovány-húsok és azokból is lehetőleg a baromfi/hal húsokat, mint a kövér sertést edd.

2015. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségüket-egyébként a paraméterek:a cukorbetegség új diagnózis,nincs érrendszeri gond,épphogy a határ felett van a cukrom általában,a cukorbetegség kialakulását túlsúly idézte elő!akkor relatíve jól alkalmazom-sertést csak kiemelt ünnepi effektekkor fogyasztok,a nagyon zsíros húsokat sosem csíptem,főleg a baromfiszármezékok állnak közelebb ízlésemhez.
2015. okt. 17. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Igazából a cukorbetegeknek a szénhidrátszegény és zsírdús étrend való, amiben valljuk be, van logika... Meg is lehet gyógyulni így.

Attól még szerintem mindegy, milyen húst eszik az ember, amennyiben azt megfelelő étrendbe (bármit is tekint annak az adott ember) tudja illeszteni.

A zsíros hús több energiát ad, csökkenti a fehérje inzulinválaszát is s "elveszi a helyet" a szénhidráttól :D Ha nem szénhidráttal eszi valaki, persze. Én zöldséggel szoktam.

Nem vagyok cukorbeteg (nem is leszek, az én minimális inzulinterhelésemmel), csak érdekel a téma.

2015. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ha nem szénhidráttal eszi valaki, persze. Én zöldséggel szoktam"



...???

Miért, az mi?!

2015. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Főleg zöldséges salátákkal eszem -az nem szénhidrát-szerintem!
2015. okt. 17. 19:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerinted. :)

Szerintem meg az.


De ha tudsz jobbat, hallgatlak, hogy akkor vajon mi lehet, ha nem szénhidrát. :)

(Mert hogy nem zsír, meg fehérje, az tuti, más opció meg nem igazán létezik.)


Nyilván, ahány élelmiszer, annyiféle szénhidrát, a legegyszerűbbtől a legösszetettebbig bármi előfordulhat, és egyáltalán nincs köztük egy éles határ, illetve attól, hogy egy szénhidrát összetett, attól az még szénhidrát marad.


Ha érdekel a cukorbeteg étrend, akkor a legalapvetőbb dolog, hogy olvass utána a szénhidrátok emésztésének, felszívódásának. Ez elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsd a folyamatokat, pl mikor hogyan, miért kell rövid és hosszútávú inzulint adagolni, például egy adott ételben lévő szénhidrát összetettségének függvényében.

2015. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!