Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt, aki csak...

Hogy hívják azt, aki csak halat eszik, más húst nem?

Figyelt kérdés
Van rájuk egy speciális kifejezés, amit anno megtaláltam, de sajnos már elfelejtettem. :(

2015. okt. 27. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pescetáriánus
2015. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Peszketáriánus.
2015. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Az előzőké a hivatalos megfogalmazás, amúgy meg divatvega...a vegetáriánusság lényege az lenne, hogy nem eszik az ember olyat, amihez meg kell ölni az állatot.
2015. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ez nem teljesen igaz, én a kegyetlen húsipar miatt nem eszem húst. Sok állat például annyi helyen éli le az életét amennyi ő maga, semmi mozgástér és további kegyetlenségek. A halnak viszont legjobb tudásom szerint van közege ahol él főleg ha tavakból/tengerekből horgásszák, akkor volt élettere jó élete stb. Alapvetően úgy tartom, hogy az élet rendje, hogy az ember húst eszik, de ez kegyetlenség nélkül is megtörténhet. Ha egy farmról szabadtartásból származó állatot tennének elém akinek jó élete volt azt megenném.

Én ezért nem eszem más állat húsát csak a halét.

2021. nov. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tökmindegy. Eszel húst, azaz, döglött állatot, tehát nem vagy vegetáriánus. Akkor se, ha mindenféle nevet aggatnak mindenre.
2021. nov. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!