Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nálatok mik fognak karácsonyko...

Nálatok mik fognak karácsonykor az asztalra kerülni?

Figyelt kérdés
Van már ötletetek?
2015. nov. 4. 07:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Terítő.
2015. nov. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kedves elsô! Gratulálok, ez az 1000 éves vicc rendkívül nagyot szólt...
2015. nov. 4. 07:54
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

zserbó, gyümölcs saláta.

töltött káposzta, hidegen talált húsok, fasirtok, fagyasztott zoldsegbol franciasalata.


nálunk ez szokott lenni a menü. de nem én fozok, mert még otthon lakok. ha rajtam múlna lenne mézes kalács is. és annyit változtatnék a menün, hogy a francia salátát frissen főzött zoldsegbol csinalnam, és nem tennék bele almát. nekem ez nagyon elrontja magát a salit. de a többség szereti benne, úgyhogy max kipiszkàlom

egyébként nálunk nem szokás az a nagy eves ivas. nem igazán szoktam ilyenkor többet enni mint máskor. max annyi, hogy nagyobb a választék ilyenkor.

én még a forralt bort szeretem nagyon olyankor. finomak a vasarosak is, de jobban szeretem amit én csinálok. :)

19L

2015. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Fú nem tudom még mi lesz a főétel, valami erdei gombás dolgon gondolkozom :) levest, salátát, desszertet, bort ahhoz igazítom majd.


Sütiből biztos hogy lesz diós bejgli, püspökkenyér, linzer, vaníliás kifli, csokiszufflé és gesztenyés krémes.

2015. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Szenteste hal van, hagyományosan, általában lazac.

Karácsonykor szeretném kipróbálni a strucchúst, mert ilyenkor általában valami különlegeset szoktam tálalni (ettem már antiloptól a csigáig sok mindent, de a strucc eddig kimaradt.) Beszerzéstől függ, ha nem kapok megfelelőt, akkor valami vadhúsos kaja lesz.

Sütiből a bejgli és a méteres kalács a hagyomány nálunk, mézeskalácsból pedig asztaldíszt sütök, a gyerekek szoktak belőle formasütiket csinálni, és ha van kedvük, gyártanak kókuszgolyót.

2015. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
26%
Csak vegan kaják. Mi nem támogatjuk az állatkínzást, pláne karácsonykor nem.
2015. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
A szokásos családi hagyományt követjük és halászlé biztosan lesz már meg is van a hozzá való hal, az év alatt jócskán volt kapás így ezzel más gondom nem lesz :) A főétel még kérdéses mivel még a szüleimnél fogom tölteni a szentestét is mert a barátnőm itt élünk szüleimnél így még mi sem tudjuk mi legyen mert szent este csak a szűk család lesz, akkor lehet a barátnőm is hazamegy az ő szüleihez de még ez sem biztos. Tehát még kérdéses hogy mi lesz nálunk akkor a kaja. Süteményekből a bejgli biztosan lesz, és kókuszgolyó amit mindig én csinálok. Ami még valószínű hogy pulykát is fogunk sütni mert még az idén leakarjuk vágni a közel 25 kilós pulykánkat már nem nagyon akar nőni, így valószínű az lesz a karácsonyi kaja egy része.
2015. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste: halászlé, mákos guba

Karácsony első napján: húsleves, sült kacsa, párolt káposztával, kacsa- vagy libamáj

Sütemények: zserbó, gesztenye torta, bejgli

2015. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk minden Karácsonykor töltöttkáposzta van és zserbó szelet.
2015. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

rantott hal, csirke rantva, krumplipure, salata ( zold), majonezes kukorica sali, zserbo, mezes kalacs.

most lesz az 1. kozos sajat haztartasban toltott Karacsonyunk a ferjemmel, mar gondolkozom a dekoracion, bar tudom hogy meg nagyon korai.

2015. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!