Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a tejterméke...

Mi a véleményetek a tejtermékekröl? Melyik mondható a legegészségesebbnek szerintetek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 07:52
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
47%
Szerintem egyik sem egészséges (az anyatejet leszámítva kb 1 éves korig).
2015. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Titusztitusz ***** válasza:
44%
Mindegyik fajta tejtermék egészséges...De szerintem a legegészségesebb (Azaz a legoptimálisabb...) a sajt...
2015. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én pedig pont, hogy a sajtot gondolom a legkevésbé egészségesnek... szerintem talán (persze normális mennyiségben) a natúr joghurt és a tejföl a jobbak.
2015. nov. 21. 11:47
 4/16 szaszaa11 ***** válasza:
51%

Helló!

A tejtermékek sajnos valóban egészségtelenek, főleg a tej.

Ám a sajtok például Kevésbé, nyugodtan fogyaszthatjuk, de csak a kemény sajtokat ajánlanám, ha egészséges életmódról beszélünk. Ilyen például a parmezán.

Tehéntej helyett fogyassz inkább növényi eredetű tejeket: Diotej, kókusztej, mandulatej, szójatej, stb.

Az elsőnek igaza van, az ember számára valóban csak az anyatej ténylegesen kedvező. A tehéntej olyan, mintha mérget innánk. Nem véletlen van az, hogy aki sokáig nem fogyaszt tejet, majd bevisz akar egy kisebb mennyiséget a szervezetébe, akkor eleg csúnya gyomorrontásban, sőt ennel komolyabb megbetegedésekben is részesül.

A tehéntej a növendék bocinak szükséges tápanyagokat tartalmazza, nem az ember számára fontos tápanyagokat. Persze van benne kalcium, elenyeszlo mennyiségben, de néztétek mar mit tartalmaz még? Csupa olyan anyagot, ami nem hogy segít, de árt.

Ha tényleg egészségesen szsretnél étkezni mellőzd a tejtermékeket, és az olajban sütést (transzzsírok keletkezése). Eteleidet süsd zsírban, es ne használj cukrot, lisztet, sot. Helyettesitsd edesitoszerrel, es növényi fűszerekkel.

Szedj étrend kiegészítőket, mert a gyümölcsök es zöldségek sajnos olyan kis mértékben tartalmazzak mar a vitamonikot, hogy 20 évvel ezelőtt egy alma tartalmazott annyi vitamint, amennyit most 10db. Tartósítószerekről ne is beszéljünk...

Olajat csak is olivaolajat használj, de fontos hogy extra szűz legyen, hidegen sajtolt, es NE melegitsd fel, mert akkor transzzsirt allitasz elő. Remélem Segítettem. Ha barmi információra szükséged van, nyugodtan irj privatot :)

2015. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem sem egészségesek.


Szerencsére tejet nem fogyasztunk, helyette mandulatejet veszünk, joghurtot sem eszünk. Tejfölt szoktunk venni (keveset, egy hónapban kb. 2 kis pohárral), és sajtot - a sajt az egyetlen, amit nem tudnék igazán mellőzni, mert iszonyatosan finom szerintem :(


Habtejszínből is növényit veszünk.

2015. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Titusztitusz ***** válasza:
63%
Kedves kérdező...Szerinted MIÉRT egészségtelen pl. a SAJT? (Mert ebben a mára már teljesen fejetetejére állított, minden józan észtöl megfosztott világban EZT sujkolják a médiákban? Vagy mi alapján gondolod azt, amit?)
2015. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Kedves 6, pont hogy nem ezt sulykolják a médiában, hanem az ellenkezőjét. A tejipar egy hatalmas üzlet, és pont az az érdekük, hogy a tejtermékeket egészséges színben tüntessék fel.
2015. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Titusztitusz ***** válasza:
51%
Kedves 7-es...Én pont fordítva látom a dolgot...Annak idején, amikor még gyerek voltam, MINDEN FELÜLETRÖL-MÉDIÁBOL-PLAKÁTROL az a mondat folyt örökösen hogy:"A tej élet,erő egészség"...(És ez jól is volt így, mivel így is van a dolog...)Viszont JÓL LÁTHATÓAN az utóbbi néhány évben erős ELLENKAMPÁNY INDULT A TEJ ELLEN...Már szinte nevetséges, és felháborítóan erőszakos propagandahadjárat...Szóval azt hiszem hogy "valakiknek" nagyon az az érdeke, hogy mint MINDEN MÁS TÉREN IS, teljesen a fejetetejére állítsa a normalitást, a "tej" szerepét illetően is az egészséges táplálkozás kapcsán...Ha EZT A FOLYAMATOT valaki nem érzékeli, hát akkor ne érzékelje...Ennyi...
2015. nov. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

A kemény házi sajt és a legeltetett tartással előállított vaj a legjobb szerintem, a többit nagy ívben kerülöm. Azért ezeket is igyekszem kis mennyiségben fogyasztani, a vajjal nehéz, mivel pótolhatatlanul finom íze van :)

A nagy inzulinválaszú laktózos tejtermékeket nem tudom megfelelőnek tartani számomra.

2015. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Még jó, hogynem ajnározzák annyira a tejet, mint rég. Még az étkezésükre odafigyelő testépítők is igencsak kerülik, pedig pl. atúrót nem. De mi van a tejben? Fehérjeforrásnak nem jó, mert abból nem tartalmaz sokat, de van benne cukor, zsír, nagy az inzulinválasza s azért nem természetes dolog a tejivás felnőttkorban, az emberben elég természetesen leépül a tej megemésztésének képessége, hacsak nem iszik folyamatosan tejet, mert akkor nem biztos. De az emberek zöme nem tudja rendesen emészteni a tejet, elég fura dolog azt sulykolni, hogy az de remek. Manapság is sokszor leírják, hogy egy csomó tejterméket kellene ennünk az egészséghez, miközben ez nem igaz. Mindent be lehet vinni jobb formában, legalábbis sokunk remekül megoldja s jobban érzi magát úgy. Én nem szoktam támadni azokat, akik fogyasztanak tejet s tejtermékeket, de mindenkinek ne legyen már kötelező s főleg ne állítsuk piedesztálra pont a tejet.
2015. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!