Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elfogyott a sajt mivel lehetne...

Elfogyott a sajt mivel lehetne helyettesíteni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A sajtot nem lehet helyettesíteni...


Egyél valami mást, amihez nem kell sajt, vagy menj le az éjjel-nappaliba sajtért! :D

2010. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyers tehéntejből köpült zsíros, gombák által érlelt készítménnyel. Arra figyelj, hogy mikor már jó büdös akkor van készen.
2010. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja,... ja...

Aludttejből lehet otthon készíteni sajtot, eltart pár hétig, mire megérik, lehet füstölni is, ha szereted a füstölt sajtot...


De kicsit jobb ötlet, hogy MOST egyél valami mást, amihez nem kell sajt, HOLNAP meg menj a boltba és vegyél sajtot!

2010. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha olvasztani akarod, akkor túróval. én szoktam, ha nincs6kevés a sajt, vagy a túró sok.
2010. márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,de már találtam a hűtőbe ilyen tubusos bolti szárított,fűszeres reszelt sajtot amit szórni kell,úgy mint a sót.Átmenetileg megteszi:D
2010. márc. 22. 23:43
 6/8 A kérdező kommentje:
22:36 tényleg így készül a sajt,vagy csak szivatsz?Ha igen én többet nem eszek:O
2010. márc. 22. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérlekszépen igen. Vagyis nem. Hülyeséget írtam. Mert a baktériumok érlelik meg. A penész csak a plusz bukéhoz kell. Ettél már pálpusztait? Na az az igazi sajt. :)

Amúgy Wikipedia:


A sajt savanyított és felfőzött tejből, préseléssel, vagy anélkül készülő étel. Általában tehén, kecske, juh vagy bivaly tejéből készül savanyítással és felfőzéssel. A sajttejet általában rövid idejű hőkezeléssel pasztőrözik, amelynek során a patogén mikroorganizmusok elpusztulnak, majd speciális baktériumtenyészettel beoltják, gyakran fűszerezik és érlelik. Az ókortól kezdve világszerte ismert és kedvelt, egészséges tejtermék. A világon több száz féle sajtot gyártanak. A fajták elkülöníthetők a tej eredetétől, a vajzsírtartalomtól, a feldolgozás és az érlelés hosszától, stb.

2010. márc. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mit gondoltál? A tehén tőgyéből jön ki a sajt?
2010. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!