Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A szerdán vagy csütörtökön...

A szerdán vagy csütörtökön készült halászlevet ma még megehetem?

Figyelt kérdés
Kaptam, nem tudom a két nap közül melyiken főzték. hal már nincs benne, csak a lé.

2015. dec. 28. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha folyamatosan hűtőben volt, ma még igen. A jó halászlé bekocsonyásodik, így akár egy hétig is tartania kell magát.
2015. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A halászlé, ha megromlik, akkor elég büdös, és "megforr", habos lesz a teteje, szóval elég látványos. Ha ízre, szagra nincs semmi baja, akkor megeheted, de forrald föl alaposan, ne csak melegítsd!
2015. dec. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Főzd fel, ha jó jó, ha nem, nem.

Elég nyilvánvaló lesz.

2015. dec. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 28. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Én is azt ettem az előbb. Kedden főztem, de még nincs baja. Nem is lesz, mert megeszem! :D
2015. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aperitif ***** válasza:
68%
Érti valaki ezeket a lepontozókat? Négyen írtatok egyforma választ, senki nem írt ellenkezőt, valakik szerint mégse hasznos. De akkor az illetők miért nem írják ki a helyes választ?
2015. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem leszek népszerű, de semmilyen húsos ételt nem szabadna 3, maximum 4 nap után elfogyasztani, akkor sem, ha folyamatosan hűtve volt. Ugyanez vonatkozik a tejtermékes, tojásos ételekre. A pusztán zöldséges ételek kicsit tovább bírják, kivéve a gombát.


Nem csak akkor okozhat problémákat, ha láthatóan megromlott (büdös, "felforrt", stb.)

2015. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 aperitif ***** válasza:

Hivatalosan igazad van, sőt. Tanultam régen táplálkozástant, a három nap is sok, ha jól emlékszem 24 óra. Kifőtt tésztát pedig egyáltalán nem szabad hűtőbe tenni, amit nem eszel meg azonnal, azt ki kell dobni. Ez a szabály.


Az meg egy másik dolog, hogy a saját háztartásában ebből ki mennyit tart be.


Én csak azt nem értettem, hogy ha van véleményed, és ráadásul hasznos, de mindenképp hasznosabb(nak ítéled meg), mint a másoké, akkor miért nem mondod?

2015. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de nem értem a kérdésedet. Pont írtam, hogy nyilván le leszek én is pontozva, mert a nagytöbbséggel szembemegyek.


Viszont szerettem volna elmondani, hátha a kérdezőnek ettől még hasznos lesz a válasz.

2015. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a te válaszod is hasznos, annak ellenére, hogy én az általad írt időknél több naposan is megeszem az ételt. Csak a halászlével nincs tapasztalatom. Azt csak ilyenkor szoktam enni, ilyenkor is csak kapom.

Egyébként rájöttem, időzavarban vagyok. Nem is szerda/csütörtök, hanem csütörtök vagy péntek amikor készült. Tehát nyertem egy napot:) Vacsira halászlé lesz:)

2015. dec. 28. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!