Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » "Le kell itatni" szokták...

"Le kell itatni" szokták mondani. Na de kérdem én, hogy lehet valakit leitatni észrevétlenül?! Én ebben nem hiszek.

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 09:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem,hogy ezt úgy szokták mondani,mintha a világ legtermészetesebb és legkönnyebb dolga lenne ez.Pedig szerintem egyáltalán nem így van.
2016. jan. 8. 09:07
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog, hogy sokan megenyhülnek már az első pohár után is, aztán ha jöhet a következőre egyre könnyebben mondanak igent... innentől meg egyenes az út.


Aki képes nemet mondani, na azt nehéz leitatni, de azért elég ritka az ilyen.

2016. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez akkor lehetséges, ha az illetö valamenyi alkoholt iszik önszántából, és az enyhébb italba tesznek vodkát vagy más erösebb, de iztelen, szagtalan tömény italt, meg aránylag gyorsan issza egymás után az italokat.


De aki odafigyel, lassan iszik, és tudja, milyen tünetei vannak, ha kezd kicsit is sok lenni neki az alkohol, azt nem lehet leitatni.

2016. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Észrevétlenül sehogy. De a kollektív győzködés hatására (jaj ne különcködj már, igyál velünk egy pohárkával, ne sérts meg, direkt a te kedvedért vettem, legalább csak kóstold meg velünk, te nem iszol az egészségemre stb.) hamar a pohár után nyúl olyan is, aki szilárdan elhatározta, hogy nem fog alkoholt inni. Onnantól pedig még egyszerűbb megitatni vele a második-harmadik kört is. Hát így. Szerintem tahó dolog ez, de valamiért úgy él a köztudatban, hogy az a bunkó aki elutasítja a kínált alkoholt, nem pedig az, aki tukmálja még a szabódó vendégre is.
2016. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Észrevétlenül kvázi sehogy. Rábeszélni sokakat rá lehet.

Engem átkozottul nehéz lenne leitatni, mert bár nem vagyok az italozás ellen, válogatós vagyok, rém lassan iszom és 3 feles után abbahagyom, ha fejreállnak is. A tukmálás pedig csak azt eredményezné, hogy lelépek, nagy bunkóságnak tartom egy szinten túl, akár ételre, akár italra vonatkozik. Tartsa már tiszteletben a döntésemet.

Ha pedig megtudnám, hogy valaki konkrétan le akar itatni, akkor többé nem állnék vele szóba.


Egészen kezdőként tudtam leinni magam, ma már esélytelen, max. ha én is akarom, de az rám nem jellemző s akkor is nehezen tudok elég gyorsan inni :D.

2016. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az alkohol oldja a gátlásokat, és a józan ítélőképesség ellen hat. Ha valaki megiszik egy egy viszonylag kevés, társadalmilag elfogadott mennyiségű alkoholt, egy felest, egy pohár bort, már befolyásolhatóbb lesz. Aztán minél többet iszik, annál befolyásolhatóbb, tehát egyre könnyebb lesz leitatni. Elég, ha gyakrabban töltenek a poharába, unszolják, "na, egy utolsó pohárral", "na, a barátságunkra", stb... Az első három körre még emlékszik, a többi, ha nem is észrevétlen számára, de nem biztos, hogy tud róla.
2016. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Volt olyan osztálytársam, akinek mániája volt, hogy engem le kell itatni, de sosem sikerült neki, hiszen saját akaratom van. Aki nem ismeri a saját határait, vagy erősen függ a társaságtól, azt könnyen el lehet vinni a falig, de abban ő is hibás lesz, nem csupán a többiek, akik győzködték.
2016. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt azért nem kicsit sajnálom, aki egy felesnél jelentősen befolyásolhatóbb lesz... Nekem pont ugyanúgy működik az agyam és a döntési képességem 3 feles után is, tovább pedig nem megyek. Oké, hogy másokat kicsit jobban változtathat, de azért egy feles? Full kezdőként alig éreztem meg, de hogy befolyásolható legyen tőle valaki, azt eddig nem is hallottam. Brrrr, ha ilyen lennék, antialkoholista lennék.

Nem kötekedésből, biztos vannak ilyen emberek, Magyarországon a többséget úgysem igazán kell biztatni az ivásra...

2016. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem kötekedni akarok, de az a feles mindenkire másképp hat. Egy gimnazista lány, aki még eddig sose ivott alkoholt, három felestől már alkoholmérgezést kap, míg egy becsületes magyar munkásembernek ez a reggelije. A kérdésből meg azt gondoltam, hogy nem a 42 éves, építőipari szakmunkás Gézát célozta meg ez a leitatás, hanem mondjuk a 15 éves Gizikét a kilenc béből. Neki tényleg elég lehet az, hogy az első felesre rábólint.

És bár az alkohol tényleg mindenkire másként hat, azért abban megegyezhetünk, hogy tudatmódosító hatása van. Van, aki befolyásolhatóvá válik, más meg pont ellenkezőleg, nagyon határozottá, és megmutatja, hogy márpedig neki senki nem parancsol, akkor is megissza a második (harmadik, negyedik, sokadik) felesét, ha a környezete sírva könyörög, hogy ne tegye. Majd autóba ül, mert őrá nincs semmilyen hatással az alkohol...

2016. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!