Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van egy 10dkg feher bors...

Van egy 10dkg feher bors fuszerem ami mar lejart 2013, szerintetek hasznalhato meg?

Figyelt kérdés
2016. jan. 28. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem én használnám, mi baj lehetne belőle.
2016. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Dobd ki , a hatóanyagok növényeknél gyorsan megromlanak , mérgekké lesznek . Pár száz forint nem ér meg semmilyen kínlódást . Előzőre ne hallgass , ő maga azt tesz amit akar , igaz te is.
2016. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindkét hozzászólóval egyet értek. Elsővel azért, mert semmi bajod nem lesz tőle, maximum az aromák elszálltak belőle, nem annyira ízletes.

Másodikkal meg azért, mert mindenki azt csinál, amit akar a saját fűszerével a saját kajájában.

A magam részéről még soha nem néztem meg egy fűszer lejárati idejét sem. Van olyan fűszerem, amit évente egyszer-kétszer használok, például indiai, vagy kínai, nem dobok ki 95 grammot azért, mert 5 grammot használtam belőle.

2016. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy füszer nem tud megromlani, az meg, hoyg méreg lesz belöle, tökéletes hülyeség.


Viszont amiért nem feltétlen jó felhasználni, mert a füszer ízét adó illóolajok nagyrészt elpárolognak idövel, azaz csökken az íze, mert esetleg elkezdenek avasodni, amitöl ugyan bajod nem lesz, de rossz, kellemetlen ízt adhat az ételnek.

2016. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer véletlenül nem én vettem a babérlevelet, hanem az anyósom, és a lehető legnagyobb csomagolást hozta, hogy az gazdaságos. Egy négyszemélyes krumlifőzelékbe alapból négy babérlevelet szoktam tenni. A végén már 10-15 levelet is bele kellett tenni, hogy legyen valami íze. Aztán nem kínlódtam vele tovább és vettem egy kis kiszerelésű frisset. Újra jó ízt ad az ételnek, néhány levél is - szóval ég és a föld az ízesítő ereje a régóta tároltnak a frisshez képest. És nem csak erősebb a zamata, hanem más az íze is. Friss, üde, mert a aromakomponensek közül még az illékonyabbak is mind megvannak benne, nem csak a ízkaraktert hordozó aromák.
2016. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A második válaszoló felvetésére, hogy a hatóanyagok mérgekké lesznek, érdekelne egy kis kémiai levezetés.


Ha eddig zárt csomagolásban volt, akkor feltehetően az illóolaj tartalma sem csökkent vészesen. Ha egész bors, főleg nem, ha őrölt, akkor valószínűleg már nem az igazi. De bajod nem lesz tőle. Kérdés, hogy mit számít az a 10dkg bors? Én lehet kidobnám, aztán vennék egy újat inkább.

2016. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!