Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Instant kávéban sok a koffein?

Instant kávéban sok a koffein?

Figyelt kérdés
Teljesen egyszerű, béna, olcsó instant kávéról van szó, azt gondolom, logikusan abban kevesebb a koffein, mint egy minőségiben, így talán nem árt, ha mondjuk egy csésze helyett egy bögrével iszom? (vagy kettővel)
2016. febr. 27. 10:52
 1/5 Budwa válasza:
a koffein inkább a kávé pörkölésétől függ, nem a mennyiségtől... mondjuk én a helyedben nem innék olcsó béna kávét, mert többet ártasz vele, mint használsz. szét fogja cseszni a gyomrod a beled. próbálkozz, ha van lehetőség, főzős kávéval. VEgyél egy csomag kávét (már kapsz 6-700 Ftért egy csomaggal, ami már elfogadható) és főzzél abból kávét. Azt meg annyira tömöd meg amennyire akarod és elég belőle egy pohár is. Mellesleg napi 2-3 csésze kávé egészséges, de nem az olcsó no name kávék, mert az inkább ártani fog...
2016. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz.

Nem szoktam amúgy ilyet venni, csak épp van ittho egy dobozzal, gondoltam akkor már fogyjon el..

2016. febr. 27. 11:12
 3/5 anonim ***** válasza:

A koffein tartalom nem attól függ, hogy instant vagy nem.

Instantból is van koffeines és mentes is.

Egyébként rá van írva.

A csésze meg a bögre is attól függ, hogy mennyi kávét raksz bele.

Én egy bögrével iszom, de csak egy adag kávé van benne és a többi tej. Szóval ez nem olyan, mintha négy adag kávét összeöntenék egy bögrében :)

2016. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Budwa válasza:
ha nem akarsz venni, akkor nyugodtan fogyaszd el és idd meg azt ha úgy gondolod. De én a helyedbe vennék egy normális kávét, azért meginni, mert otthon van... előző hozzászólónak is igaza van, több koffein kell, több kávéport tegyél bele.ha nem akarsz venni, akkor nyugodtan fogyaszd el és idd meg azt ha úgy gondolod. De én a helyedbe vennék egy normális kávét, azért meginni, mert otthon van... előző hozzászólónak is igaza van, több koffein kell, több kávéport tegyél bele.
2016. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy olcsó instant kávé még lehet teljesen OK, valódi kávé meg minden, én inkább a glutént, laktózt, cukrot, nagyüzemi húst és késztermékeket...etc. hagyom ki, az biztos.

Nekem speciel eszemben sincs kávét főzni, az instant valódi kávé tökéletesen megfelel, ha nem túl keserű (mivel nem édesítem, de nem szeretem a keserűt, a kávéízt viszont igen). Teában vagyok ínyenc ;)


Nem gondolnám, hogy a koffeintartalmára bármi hatással lenne, hogy instant.

2016. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!