Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy valakinek...

Miért van az, hogy valakinek az ivás közben (bármi legyen is az), a pohár megfogásánál a kisujja teljesen felfelé áll? Már többször láttam ilyet és az enyém is automatikusan felemelkedik, ha megfogok egy poharat és iszom belőle.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
NEkem nem és akiket ismerek azok közül senkinek nem áll felfelé a kisujja éz csak egy idétlen szokás, mert azt hiszik, hogy igy elökelöbbek
2010. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, ez a sznobizmus velejárója.
2010. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok egyáltalán se sznom, se (sajnos..) előkelő vagy jómódú, de egész pici korom óta eltartom a kisujjam.... Nem tudom miért van, a családban senki nem csinál így és én sem tudatosan. Mindig rám szoltak/szólnak, de észre sem veszem, és akár iszom, vagy bármi olyat csinálok a kisujjam egyenesen eláll... Szóval nem hiszem, vagy legalábbis remélem, hogy ez nem valami negatív jellembeli tulajdonságot takarna. Lehet, hogy aki ezt mondja, az egy régi arisztokrata szokásra akar utalni és én azt is megkockáztatom, hogy van olyan is, aki tudatosan próbál így viselkedni, mert azt hiszi, hogy akkor ő más, vagy jobb. Nem tudom, ez nekem furcsa. A lényeg, hogy aki ösztönösen, picic kora így viselkedik, mint én, annál szerintem semmi jelentősége. A többi, meg erölködjön, ha így jobban érzi magát:)
2010. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Ez NEM arisztotokrata szokás, hanem éppen azok szokása, akik nem tudják, hogy hogyan kell inni és ezt elökelönek TARTJÁK.

Az utolsónak - lehet, hogy neked valamiért igy kényelmes, de próbálj meg odafigyelni, hogy el tudj erröl szokni, mert a legtöbben ezt negativan értékelik. (Le lehet szokni, ha igazán akarod.) Nem bántani akarlak, ne vedd rossz néven.

2010. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem automata jön. Amíg nem olvastam el ezt a kérdést fel sem merült bennem, hogy szoktam inni.

De nem érdekel, ettől nem vagyok se jobb, se rosszabb ember.

2010. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyébként DE, arisztokrata szokás, szólok így 4 év után... legalábbis az volt.
2014. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!