Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elfogyaszthatom-e még a gombát?

Elfogyaszthatom-e még a gombát?

Figyelt kérdés
Múlt hét szerdán vettem egy kg csiperkegombát a piacon, ma akartam az utolsó néhány darabot megcsinálni, de a zacskóban az egyik kisebb gombán fehér, "szőrös" penész jelent meg. Azt az egyet kidobtam, a többiből pedig ez alapján [link] ételt készítettem. Megkóstoltam egyet, de nem éreztem semmi rossz ízt. Megehetem vajon a többit is, vagy fölösleges volt főzőcskéznem?

#gomba #penész #penészgomba #csiperke #romlott-e #elfogyasztani
2016. márc. 23. 21:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Délután 1 óra felé vettem ki a hűtőből őket, jó alaposan megmostam mindet, majd egészen estig száradtak egy csöpögtetős edényben. Most csináltam meg őket egy fél órája kb.
2016. márc. 23. 21:24
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Én kidobnám, mert a megpenészedett gomba igen veszélyes lehet. Hiába mosod meg, attól a penész nem tünik el.
2016. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok, mert istenien néz ki így elkészítve. :( Na de sebaj, majd veszek megint, nem volt olyan drága. Köszi a választ!
2016. márc. 23. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Jegyezd meg, ha egy ételen még ha nem is látszik a penészgombák már tenyészetnek indulhattak benne, főleg egy zacskóba zárt ételeknél gyakori, pl kenyér, az egyik csücske penészes de a másikfele pedig nem.. akkor se szabad megenni, mert a kémiai folyamatok már elkezdődtek a kenyérben, a szőrös penész csak a végső formája a gombának, de már előtte megjelenik, óvatosan a romlandó ételekkel.. remélem segítettem :)
2016. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Tudtam én ezt különben, csak jó lett volna, úgy megéheztem egy kis finom gombára akkor... :D
2016. márc. 25. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!