Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ki találta ki, hogy a tojásos...

Ki találta ki, hogy a tojásos nokedlihez fejes saláta illik?

Figyelt kérdés
Mindig is csodálkoztam, hogy ki találta ki, hogy a tojásos nokedlihez a fejes saláta illik? És hogyan terjedt ez el ennyire? Nem tudom elfogni:)

2016. ápr. 8. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Mièrt mi màs illene hozzà? Nàlunk a nagyszülőktől kezdve, szüleim, keresztanyàm es mi is így esszük. Es? Kinek mi köze ehhez? Mindenki azzal eszi amivel akarja. Ne te akard megmondani hogy mit mivel jò vagy nem jó enni.
2016. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem tudom ki találta ki, de hogy ezt a két dolgot én soha nem fogom együtt enni, az is biztos :)
2016. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ízlés, annyi féle, amennyi ember van. Ha valaki szereti mákos tészával enni a lecsót, hát akkor neki az a mennyie étel.

Ki találta ki, hogy tojás kell a tojásos ételhez? Hiszen a nokedliban van már tojás, miért kell még rá kívülről is, ráadásul olyan „maszatos” (Az igazi tojásos nokedli nem galuska és rántotta, hanem krémes-selymes tojással borított tészta.) Na most aki ezt kitalálta, kitalálhatta a salátát is.

Bár ez az étel a paraszti konyhából származik, így kitalálóját nemigen lehet néven nevezni. Mindenesetre finom párosítás. De akinek nem jön be, az egye másképpen.

2016. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, neked komoly szövegértelmezési gondjaid vannak. Én nem akartam neked megmondani, hogy te mivel egyed. És nem is mondtam, hogy rossz párosítás.
2016. ápr. 8. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lényegtelen, ki találta ki, nekem bejön:)
2016. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Most név szerint érdekel? Ha azt mondom, hogy Kovács Pista, akkor abból mit tudsz leszűrni?
2016. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Én meg tudom enni saláta nélkül is, salátával is, ha éppen úgy jön... de ha a tányér szélét kígyóuborka-szeletekkel rakom körbe, az is elfogy vele együtt. Nálam! :)))
2016. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
mifelénk sokan kovászos uborkával eszik. Én fejes salátával, meg pirított szalonnával.
2016. ápr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!