Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tisztítjátok meg a gombát?

Hogyan tisztítjátok meg a gombát?

Figyelt kérdés
Késsel lehúzzátok a héját, vagy csak alaposan megmossátok és kivágjátok a rossz részeket?

2016. ápr. 9. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha egészséges akkor csak mosás
2016. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Megpucolom (le a héját).
2016. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a héten kb. ötödszörre kérdezik meg...


1. A gombát nem kell pucolni, sőt, értékes tápanyagok (ásványi anyagok) vesznek el, ha lehúzod a bőrét. Rengeteg gomba van, amit lehetetlenség is pucolni.


2. Szárazon lehet letörölni papír törlőkendővel, vagy gyorsan! hideg folyóvíz alatt átmosni, majd a nedvességet felitatni. Alaposan mosni, áztatni tilos.


3. A friss gombának nincsenek "rossz részei", amit ki kellene vágni! Ha már romlásban lévő gombát készítenél el, akkor pedig inkább dobd ki az egészet! A friss gomba egészben, nyersen is fogyasztható - tönkje, kalapja, tok, minden!


4. Ha zavar, és van tönkje, a földben lévő végéből levághatsz pár milimétert, de nem feltétlen szükséges.

2016. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Elsö vagyok, egy időben én is lehúztam a kalapbört, mert anyukám is igy csinálta, de sokkal aromásabb, ha rajt marad a böre.

De aki finnyás az egyék konzervet vagy pucolgassa a gombát.

2016. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak megmosom.
2016. ápr. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!