Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meddig ehető egy torta?

Meddig ehető egy torta?

Figyelt kérdés
A baratnőim csináltak kedden egy tortat,amit pénteken kezdtuk el megenni (ekkor sikerult megunnepelni a szulinapomat) es en egyikojuket megkerdeztem hozna e nekem belole hetfon, de azt mondta nem biztos,hogy jo mar.Tenyleg nem eheto mar a torta vagy meg jo?

2016. ápr. 24. 20:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat,csütörtökön csinálták a tortát😅🎂
2016. ápr. 24. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ez erősen torta- s tárolásfüggő.

Én a karácsonyi tortát jópár napig, talán egy hétig is ettem gyerekkoromban, mivel sok más süti is volt s szinte csak én voltam rá (piskótatorta, főzött tojásos krémmel), kicsit száradt a végére, de hűtve nem volt baja.

Úgyhogy van esély rá, hogy még jó, de mondjuk ha friss gyümölcs van a tetején, akkor nyilván nem ugyanaz a helyzet...

2016. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dnyepropetrovszk ***** válasza:
100%
Attól függ leginkább, hogy milyen a tölteléke. A tartós krémekkel készültek sokáig elállnak, pl ha vajkrémmel vagy párizsi krémmel van töltve. De ha tejszínhab alapú vagy tojással készült a krém, az hamarabb megsavanyodhat, illetve a gyümölcsök is megerjedhetnek.
2016. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pudingos toltelek volt benne 😀
2016. ápr. 25. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tőle. Én, ha a páromnak készítek pl egy pudingos gyümölcstortát,azt 3-4 napig eszi, és hűtőbe sincs, hanem a hideg spájz kövén. Aztán süthetem neki a következőt.Még soha nem volt gyomorrontása tőle.

Nyáron persze szorítok neki helyet a hűtőben.(mármint a tortának :) )

2016. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én egyszer egy kb fél éves sütit ettem meg. (tesom költözött és míg pakoltam ki a szekrény akkor találtam meg, nekem se kellet több) És igaz nehezen csúszott le de tejjel könnyen le ment :D
2016. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Évtizedekig:


[link]

2020. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!