Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az olajbogyó levét fel lehet...

Az olajbogyó levét fel lehet használni valamire?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Egy kicsit pontosabban fogalmazhatnál, hogy mire is gondolsz? Az olajbogyo leve az az olivaolaj. Számtalan felhasználási területe van.
2016. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A spenótos turmixomba szoktam tenni belőle. Annyira nem csábító az az enyhén olívabogyóízű sós víz, nem szoktam sajnálni kiönteni, pedig ritkán csinálok ilyesmit, ma főtt répa levére alapozva főztem levest. De az olíva annyira jellegzetes ízű, hogy nehéz felhasználni a levét.
2016. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

1# Az olíva bogyó leve nem olívaolaj. Az egy sós lé, amiben el van téve a bogyó! olyan mint a savanyúság leve, vagy a kovászos uborka leve, vagy bármi amiben zöldség van eltéve.

Kérdező: Én meg szoktam iszogatni, nagyon frissítő az a sós lé, és nagyon egészséges, mert bele ivódik a bogyó minden hasznos tulajdonsága. Amúgy szerintem egyéb főzési célra nem való és felesleges.

2016. máj. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól le lett itt pontozva mindenki, de nekem egyértelmű volt, hogy a kérdező ara a lére gondol amiben el van téve.

Tudjuk, hogy olajat lehet nyerni belőle, csak nem itthon.

2016. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na itt derul ki milyen csalafinta az emberi elme es nyelvhasznalat:)


Mindket valaszado helyesen valaszolt, mert vegulis az olivabogyo leve tenyleg az olivaolaj, de valoszinuleg a kerdezo ha olivaolajra gondolt volna, akkor olajat irt volna.

Egyebkent en is az eltett, uveges olivabogyora gondoltam:)

2016. máj. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igen, valóban arra a lére gondoltam, amiben árulják. Köszönöm a tanácsokat, akkor nem igazán használnám fel... Jaa és ne hogy azt higgyétek, hogy én pontoztalak le titeket, mert nem én voltam, én köszönöm a segítségeteket! :)
2016. máj. 5. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés de talán valakit érdekel még


[link]


"Először is az olívalé egészséges, tele van ugyanis egyszeresen telítetlen zsírokkal, amely segítenek legyőzni a gyulladással járó betegségeket, mérsékelhetik a koleszterinszintünket, javíthatják szívünk egészségét, valamint csökkenthetik a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának az esélyét.


Másodszor pedig az íze sem rossz – persze ne magában igyuk, sokkal inkább használjuk főzéshez, ecet helyett.


Az ominózus lé sós, umami íze jól párosítható marinált húsokkal, illetve nagyszerű salátaönteteket is készíthetünk belőle. Pizza és tészta készítésekor kiváltható vele a víz, a mediterrán országok konyhái régóta ismerik és alkalmazzák ezt a trükköt, így mi is nyugodtan beépíthetjük a hasonló receptjeinkbe, kerülhet humuszba, olajbogyós kenyérbe és joghurt alapú mártogatósokba is.


Amennyiben sütés-főzés helyett inkább összedobnánk egy finom koktélt, ahhoz is felhasználhatjuk ezt a folyadékot. Például martini koktélhoz: ½ rész olívalé, 2,5 rész gin vagy vodka és ½ rész vermut felhasználásával.


Ha különösen sok olívalevünk akad – vagy nem tudjuk éppen mire felhasználni –, jó hír, hogy hűtőben, lezárt edényben egy hétig, fagyasztóban pedig nagyjából két hónapig áll el."

2022. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!