Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti is szoktátok érezni, hogy...

Ti is szoktátok érezni, hogy egyes tejtermékeknek (sajt, tejszín, túró, stb) szappan íze van?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán, de belefutok olyan kajákba, amiknek szappan ízük van, és észrevettem, hogy ezek mindig valamilyen tejtermékek vagy süteményeken a krém.

Ez mitől lehet? Növényi, állati zsírok?

Más is tapasztalt már ilyet, vagy én vagyok bolond? :)



2016. máj. 26. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem... mondjuk a sajton kívül csak növényi termékeket fogyasztok pl. szója-túró, kókusztej, növényi tejszín, ezeknek mindig kiváló ízük van. A sajtot meg egy helyi bio gazdaságból veszem, azzal sem volt még sosem gond.
2016. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon néha úgy jött ki, hogy nem valami jó, ismeretlen sajtot sikerült venni a kisboltban. Én inkább műanyagízűnek érzem, de biztos van szappan is, rossz sajtokból lazán kinézem.

Sajton kívül még nem fordult ez elő, igaz, pl. túrót évtizedek óta nem eszem s tejszín is rég nem (házit esetleg néha ennék, de olyat nem találok sehol).

2016. máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a minőségével, vagy a frissességgel lenne baj, hiszen bizonyos fajta sajtoknál mindig érzem az ízt :). De most meg nem mondom melyik az :D
2016. máj. 26. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

én is futottam már bele szörnyű ízű tejtermékekbe.

abba a kis fémes fóliába csomagolt túró nem egyszer volt fém ízű.

de sajtoknál is van amikor érzik,hogy nagyon friss.egyszerűen semmi íze.

meg tejfölnél is szoktam kellemetlen utóízeket érezni.

ritkán fordulnak elő,de épp elég:D

2016. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de én nem is veszek, csak kimondottan jó minöséget.
2016. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na mondjuk az a baj, hogy Én nem tudom milyen íze van a szappannak , tehát nincs viszonyítási alapom .

Sajtból meg csak a drágábbakat veszem, mert ezek a rossz trappisták szerintem gumiból vannak ...

2016. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!